Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

За спробу підпалу консульства — умовне покарання

Автор:

|

Серпень 21, 2022

|

Рубрика:

За спробу підпалу консульства — умовне покарання
Артем Тарасенко

Личаківський районний суд Львова призначив дворічний іспитовий термін Артему Тарасенку, який у грудні 2021 року кинув «коктейль Молотова» в будівлю генерального консульства Російської Федерації (РФ) у Львові. Під час розгляду справи у суді звинувачений пояснив свої дії бажанням помститися росіянам за окупацію 2014-го його рідної Горлівки на Донбасі.
Сам інцидент трапився в ніч на 24 грудня, тоді мешканці навколишніх будинків повідомили про пожежу на території генконсульства. Як з’ясувалося, хтось кинув туди пляшку зі запалювальною сумішшю, влучивши у цегляну стіну, що відділяє установу від вулиці. Внаслідок цього обгоріла цегляна стіна та прилегла територія, однак будівля генконсульства безпосередньо не постраждала. Втім, це не завадило Міністерству закордонних справ РФ уже за кілька годин після інциденту назвати його «терористичним актом».
Винуватця затримали за два дні, ним виявився уродженець Горлівки, якого відпустили до розгляду справи у суді під заставу у 198,5 тис. грн. Під час затримання 26 грудня 2021-го в його машині виявили набої, автомат, складні ножі, тимчасовий реєстраційний талон терористичної організації «Донецька народна республіка», пістолети та дозволи на користування зброєю. Під час затримання в його автомобілі Ford Fusion також буцімто виявили 64 банкноти по 100 USD, однак у вироку суду ці речові докази не згадують.
Після затримання Тарасенка міністр внутрішніх справ Денис Монастирський назвав його вчинок спланованою провокацією і заявив, що слідство розшукує замовників нападу. Натомість Олексій Данилов, секретар Ради національної безпеки й оборони України, наступного ж дня заявив, що Тарасенко діяв сам і не належить до якихось організованих банд.
Про самого Артема Тарасенка відомо небагато. 2013 року він брав участь у змаганнях із боксу, а після окупації міста 2014-го виїхав до Києва. У вироку суду вказано, що він одружений і разом із дружиною чекає на дитину, а також волонтерить для Збройних сил України (ЗСУ).
Під час судового засідання звинувачений свою провину у спробі підпалу визнав. За його словами, напередодні він приїхав до Львова разом із товаришем із Києва. Прогулюючись вночі вулицею Костя Левицького, зауважив генконсульство РФ і відразу ж вирішив його спалити. Свій намір пояснив тим, що з 2014 року російські війська окупували його рідне місто Горлівка, де залишилось його помешкання.
Враховуючи повномасштабне вторгнення РФ в Україну, а також волонтерську діяльність Артема Тарасенка для ЗСУ, суддя Личаківського районного суду Роман Грицко визнав Артема Тарасенка винним у хуліганстві та призначив чотири роки позбавлення волі, однак від відбування покарання звільнив, замінивши реальне покарання на два роки іспитового терміну.
Заставу, яку після винесення вироку суд йому повернув, Артем Тарасенко вирішив переказати на потреби ЗСУ. Щоправда, йому ще доведеться сплатити 27,2 тис. грн судових витрат.
Як повідомляв «Міст», у Ґватемалі підпалили парламент.

Вікторія Ейсмунт, Zaxid.net

About Author

Meest-Online