Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 29, 2023

За безпеку на танковому заводі відповідав зрадник

Автор:

|

Червень 11, 2020

|

Рубрика:

За безпеку на танковому заводі відповідав зрадник
Вадим Полях

«В Укроборонпромі працював зрадник із доступом до державної таємниці. Два місяці тому начальником служби безпеки Харківського танкового заводу ім. Малишева призначили Вадима Поляха, котрий раніше виїхав до Російської Федерації (РФ), співпрацював там із поліцією», — повідомив Юрій Бутусов, відомий український журналіст.
«90 % населення Харкова чекають, коли в Україну увійдуть російські танки», — запевняв ренегат навесні 2014-го журналістів російського видання «Орел-регион». Він розповідав, що 31 рік працював в органах внутрішніх справ. Рапорт про звільнення подав із посади начальника відділу кадрів Управління внутрішніх справ на Південній залізниці. Мовляв, як «правоохоронець у третьому поколінні не міг дивитися на правове свавілля» після Майдану.
У дружини Поляха в Орловській області РФ живуть родичі, тож вирішив переїхати тули, отримати російське громадянство та влаштуватися в поліцію. Планував купити садибу під Орлом. На травень 2014-го мав документи на тимчасове проживання й побував на прийомі в Юрія Савенкова, начальника управління Міністерства внутрішніх справ РФ в Орловської області. Той начебто обіцяв прийняти на роботу. Чим займався Полях по 2020 рік, невідомо. Два місяці тому його взяли заступником директора Харківського оборонного підприємства, але 29 травня звільнили.
«Як тільки ми отримали інформацію від журналістів, Поляха звільнили, — повідомив Костянтин Бушуєв, начальник Служби безпеки Укроборонпрому. — Перед призначенням він пройшов усі перевірки Служби безпеки України (СБУ), навіть поліграф. Вони нічого не показали. Тільки після цього його взяли на роботу. Тепер матеріали передали в Департамент контррозвідки СБУ. Будемо співпрацювати зі слідством».
У СБУ дані преси про Поляха перевіряють і наразі нічого не коментують. «Витік засекреченої інформації може завдати Україні непоправної шкоди. Вочевидь, Полях знав можливості обладнання, яке встановлюють на новітні українські танки в рамках модернізації, об’єми державного замовлення на ремонт техніки, — зазначає Олексій Арестович, український військовий експерт. — Міг передати ворогу інформацію про наші експортні контракти. Виявити прихованих постачальників, від яких надходило обладнання з тієї ж Росії. Можливо, отримав посаду через знайомих, а перевірки були формальністю. Треба розбиратися, за чиїм дзвінком призначали».
«Бачимо низький рівень роботи контррозвідки, — ділиться Ігор Романенко колишній заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України. — Зрадника викрили не завдяки їхній роботі, а після публікації блогу, який контролюють спецслужби РФ (статтю про Поляха видання «Орел-регион» 2014 року 28 травня передрукували працівники московського Центру аналізу стратегій і технологій. — Ред.). Показово, що росіяни самі ж і дискредитували Поляха. Можливо, намагалися залучити до складнішої роботи на них, а він відмовився».

Ірина Левицька, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply