Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Янукович підтвердив свій «статус» маріонетки

Автор:

|

Лютий 13, 2019

|

Рубрика:

Янукович підтвердив свій «статус» маріонетки

У Москві минулого тижня відбулася прес-конференція найвідомішого втікача з України.

«Все передбачувано»
Коли Олександр Горошинський, адвокат заочно засудженого в Україні на 13 років за державну зраду Януковича, анонсував прес-конференцію свого клієнта в Москві, то, зокрема, пообіцяв: «Будуть сюрпризи». Однак ті, хто слухали сказане втікачем з України до Москви, не почули від нього нічого нового. Російський політолог Андрій Окара коментував прес-конференцію Януковича так: «Все передбачувано, очікувано, добре знайоме публіці і виконане ніби, як на біс».
Приміром, він розпочав із подій Революції гідності, які, не зраджуючи своєму проросійському стилю, назвав «причиною усіх бід». Жодної війни на сході України президент-утікач досі не бачить, а називає її «конфліктом».
Традиційно твердив, що винна у ньому теперішня українська влада, а «почалося усе» на Майдані. Янукович навіть повчав повстанців проти себе: «Революції не несуть добра державам і громадянам, котрі живуть на цих територіях. Несуть лише розруху, погіршення життя, ненависть, бруд і брехню».
Про те, що постійний представник Російської Федерації (РФ) у Раді Безпеки Організації Об’єднаних Націй (ООН) демонстрував лист Януковича до президента РФ із проханням ввести війська в Україну, її колишній глава промовчав. Бо якщо б згадав, то визнав би, що руїну накликав на Україну саме він.
Події 2014 року екс-президент вкотре назвав «державним переворотом». А роки після трагічних дат оцінив як «найчорніші сторінки у житті України за часи незалежної держави». При цьому звинуватив чинну владну верхівку у «порушеннях Конституції». Відтак пообіцяв, що сам шукатиме винних у окупації Криму та розстрілах на Майдані.
Політичний експерт Валерій Димов коментував це так: «Спроба Януковича вкинути меседж, що в анексії Криму винен не він, а теперішня влада України — намагання озвучити давню тезу Путіна. Зокрема, що Росія окупувала Крим і порушила Будапештський меморандум тому, що «Україна ніби не та», владу захопила «хунтою», яка «нелегітимна». Тому Росія йде на «допомогу» жителям Криму. Янукович просто відновив інформаційний фокус уваги Кремля».

«Треба сісти»
Стосовно ж війни на Донбасі Янукович вкотре повторив те, чого прагне Путін: «Треба сісти за стіл перемовин із громадянами України, котрі живуть на Донбасі, як колись це робив я на перемовинах із опозицією. За це мене п’ять років критикують мої колеги. Кажуть, що не за стіл перемовин треба було сідати, а одягати добрі чоботи, щоб руки не замазати, і поламати їм хребти».
Рішення Оболонського районного суду Києва, який заочно ув’язнив його на 13 років, як стверджував Янукович, «написали під надиктовування влади». «Вирок не має абсолютно нічого спільного зі законом. Суцільні порушення кримінально-процесуального кодексу, все побудовано на брехні і ненависті», — запевняв президент-утікач.
Створення незалежної від Москви Православної церкви України Янукович назвав «великим гріхом». А на президентських і парламентських виборах в Україні анонсував «різноманітні технології», які нібито дозволять українській владі «фальсифікувати» результати.
Про українських військових їхній колишній головнокомандувач висловився так: «Шкода, що героями сьогодні є розбійники та популярні особи — антисеміти і різноманітні радикали». І заявив: «Зараз необхідно шукати шляхи, як разом жити». Таким чином укотре повторив меседж Кремля про амністію колаборантам Росії на Донбасі й їхню участь в управлінні Україною.

«Сенсу немає»
Янукович також заявив, що якщо з українського боку надійде ініціатива, то він готовий переговорити з президентом Росії про обмін полоненими за принципом «усіх на усіх». Ірина Геращенко, віце-спікер Верховної Ради, відреагувала на це так: «Ще влітку я зробила прогноз, що країна-терорист РФ спробує розіграти чутливу та важливу тему заручників напередодні виборів. Путін — цинік найвищого ґатунку і він буде спекулювати на заручниках під час виборів, це очевидно. Президент Порошенко влітку двічі говорив з Путіним щодо заручників. Президент і його команда робили ці пропозиції десятки разів».
А Юрій Гримчак, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, вважає: «Заява про те, що Янукович хоче брати участь в обміні, це його спроба показати, що «я ще щось важу в цьому світі». Сенсу у словах Януковича немає, — він просто намагається зайвий раз привернути до себе увагу».
Роман Цимбалюк, кореспондент української інформаційної агенції УНІАН, зауважив Януковичу на прес-конференції: «Все, що ви сказали — і про війну, і про російське вторгнення у Крим та Донбас, і про Церкву — це все те ж саме, що каже Путін. З огляду на це в мене запитання — ви тут випадково не в полоні? На якій юридичній підставі перебуваєте на території РФ?».
Янукович відповів більш ніж неадекватно: «Прислів’я таке, знаєте, як прокурор казав, так? Радий вас бачити без зашморгу на шиї. От. Воно, може, за такої влади і за такого підходу, як в Україні, — це може торкнутися будь-кого, розумієте?».
Він також запевнив: «Я вільно пересуваюсь територією Росії. Ба більше, я не перебуваю в жодних банках даних «Інтерполу». Я можу виїжджати в будь-яку країну світу. У мене нема ніяких проблем».

«Намагається догодити»
Дмитро Пєсков, прес-секретар президента РФ, визнав, що Янукович користується в Росії державною охороною й пояснив: «Згідно з указом президента РФ його охороняють. Державна охорона надається за рішенням глави держави».
Водночас він не зміг відповісти на запитання, а якому статусі Янукович перебуває на території Росії. Однак стало зрозуміло, що він перебуває на території Росії саме в «статусі» маріонетки Путіна.
Відтак Юрій Луценко, генеральний прокурор України, зазначив: «Інтерпол відмовляє українській стороні в оголошенні колишніх високо посадовців, зокрема, Віктора Януковича, в міжнародний розшук. Не хочу брати на себе оцінку діяльності керівництва Інтерполу, скажу лише одне: представники Російської Федерації й інших дружніх їй країн блокують файловий комітет, який постійно присилає нам листа: «Згідно з пунктом 4 відмовляємо». Пункт 4 — це ймовірні політичні мотиви».
Політичний оглядач «Радіо Свобода» Віталій Портников дійшов такого висновку: «Зараз Янукович намагається догодити Путіну — нічого іншого цю людину не цікавить. Він знає кремлівську політичну програму — Порошенко повинен програти. І якщо Путін хоче поразки Порошенка, то має переконатися, як сильно жадає цієї поразки Янукович. Тому колишній президент скористався першим вдалим приводом — судовим вироком у своїй справі, — щоб продемонструвати «хазяїну» свою незмінну відданість, свій ентузіазм. Прес-конференція Януковича, як і вся його політична кар’єра, адресовані тільки одному глядачеві — Путіну».
А соціолог Наталія Зайцева-Чіпак резюмувала: «У появі Януковича на черговій прес-конференції вбачаються, як мінімум, три вагомі причини. Насамперед це ще одна спроба переламати громадську думку стосовно тих подій, які відбулись 2014 року. А також розповісти про своє ставлення до нещодавнього суду над собою. Утім, є ще один, найвагоміший фактор: Янукович не є незалежним персонажем, і, вочевидь, не може вийти в ефір у будь-який зручний для нього час без дозволу, скажімо, тієї ж влади в Кремлі. Тому третій важливий посил стосується виборів. І доказом цього є те, що Янукович спробував послати меседж щодо передвиборчої гонитви. Утім, це не єдиний посил, який запланувала російська влада. Був ще один цікавий меседж, який озвучив Янукович. Він стосується Віктора Медведчука, проти котрого також відкрили карну справу. Його намагаються виставити в ролі жертви. Для певного електорату в Україні це все ще важливо, тож таким чином його намагатимуться підтримати, показати, що це їхня людина, яка буде проводити проросійський курс».

Ігор Голод

До слова
Національна аґенція України з розшуку активів передала в управління приватній компанії заарештовану квартиру Януковича на Оболонській набережній у Києві. Про це повідомив Віталій Різник, начальник управління цієї установи. Поки слідство щодо Януковича триває, юридична фірма «СВМ-Консалтинг» здаватиме квартиру в оренду. Договір із компанією уклали в грудні 2018 року. 7 лютого управитель отримав фізичний контроль над майном. У помешканні ніхто не жив, воно лише після ремонту, «навіть розетки не вставлені». Площа квартири — 240 кв. м, її оцінили в 36 млн грн. 8 лютого квартиру освятив священик.

Гоп-ля
У Дніпровському технікумі Патона дітям роздавали накидки з написом спереду «За Януковича», а ззаду — «Я обираю президента». Відбувалося це просто посеред уроку фізкультури. До навчального закладу завітали представники патріотичної організації С14 і поспілкувалися з її керівництвом. «Сподобалася реакції директора технікуму, котрий сам виступив за знищення цих накидок та вибачився за цей інцидент», — повідомили гості та додали, що швидко розібрались у ситуації, встановили винних, котрі будуть покарані. А агітаційні накидки спалили.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply