Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Як РФ втілює план геноциду українського народу

Автор:

|

Грудень 06, 2022

|

Рубрика:

Як РФ втілює план геноциду українського народу
Окупанти вивозять дітей із України

Станом на початок листопада було встановлено, що Російська Федерація (РФ) примусово депортувала з окупованих територій щонайменше 11 тис. українських дітей. Їх вивозять до Росії начебто на оздоровлення та під іншими приводами.

Масовий характер злочину
Вивезення українських дітей окупантами під приводом «оздоровлення» чи з інших надуманих причин дуже поширене на захоплених ворогом територіях — там, де люди, виснажені війною, страждають від інформаційного вакууму. Загалом росіяни депортували з окупованих територій 11 тис. українських дітей. Про це розповів Володимир Зеленський.
Він також зазначив, що для припинення крадіжок українських дітей росіянами відбулося засідання Координаційної ради України з питань захисту та безпеки дітей під головуванням Антоніу Гутерріша, генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй (ООН), та Андрія Єрмака, керівника Офісу президента України. «Обговорили, як зупинити депортацію українських дітей до Росії та повернути додому всіх, кого було вивезено. Це майже 11 тис. дітей, яких знаємо поіменно. Але це тільки ті, про кого ми знаємо. Насправді вивезених більше», — зазначив український лідер.
У засіданні також взяли участь посли провідних держав, яких Україна закликала допомогти у реалізації цього завдання. «Щоб повернути всіх депортованих, нам справді потрібна міць усього світу», — наголосив президент Зеленський.
Найвразливіша для примусової депортації категорія — це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. За офіційною інформацією, станом на 14 вересня майже 100 тис. дітей через війну виписали з інтернатних закладів (загалом в Україні їх було більше 700). За допомогою ЮНІСЕФ все ще намагаються знайти приблизно 26 тис. із них. Значна частина дітей, які підпадають під усиновлення, були евакуйовані за кордон. На обліку з усиновлення перебуває 16 тис. сиріт. Із них евакуювали приблизно 6 тис., 1,5 тис. — у межах України. А усиновлення можливе лише для тих дітей, які перебувають у країні.
Та точної кількості вкрадених росіянами дітей в Україні, схоже, не знає ніхто. Проте масштаби траґедії все ж можна уявити: 9 листопада російські військові блогери взялися поширювати багатосерійний документальний серіал про кількох українських дітей із Донбасу, усиновлених у російські сім’ї. У ньому стверджують, що російська влада «евакуювала» з України більше 150 тис. дітей.

Доброчинність із особливим цинізмом
При цьому, як зазначає Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, 14 листопада Путін надав почесне звання мати-героїня дружині Рамзана Кадирова, ставленика Кремля в Чечні. В указі йдеться про те, що це звання їй присвоїли «за великі заслуги у зміцненні інституту сім’ї та вихованні дітей».
За невипадковим збігом, того ж дня відзначали Всесвітній день сиріт. Саме цей статус принесла тисячам українських дітей аґресивна війна, розв’язана РФ проти України. За інформацією Національної соціальної сервісної служби України, станом на кінець жовтня без батьківського піклування залишилися більше 4,5 тис. дітей. Близько 1 тис. з них втратили батьків через бойові дії, решта залишилися без батьківського піклування з інших причин.
Тож цинізму росіянам не займати. Згадаймо, що одним з найбільш цинічних законів путінської Росії є так званий закон Діми Яковлєва (так звали 21-місячного хлопчика, який помер у США у прийомній родині. — Ред.) або «закон негідників», яким забороняється всиновлення російських дітей іноземцями. Це було помстою з боку РФ на «закон Магнітського», який прийняв Конґрес США після загибелі закатованого у слідчому ізоляторі юриста Сергія Магнітського: документ містить перелік російських чиновників, причетних до шахрайств, переслідувань і порушень прав людини.
Проте у травні ц. р., на третій місяць війни, російський диктатор підписав ще цинічніший указ — про спрощений прийом у громадянство РФ українських дітей-сиріт або тих, хто залишилися без батьківської опіки. Зокрема, й на тимчасово окупованих територіях.
А 26 жовтня стало відомо про ще один справді обурливий факт: Марія Львова-Бєлова, уповноважена при президентові РФ з прав дитини, наважилася «всиновити» дитину, вивезену (тобто, викрадену) з окупованого Росією українського Маріуполя. До того ж, ця російська чиновниця сприяла й незаконному всиновленню ще 350 дітей-сиріт із окупованого Донбасу.
За словами Олени Луньової, директорки з адвокації Центру прав людини Zmina, у майбутньому дії окупантів, пов’язані з примусовим переміщенням українських дітей, можуть бути кваліфіковані однозначно — як геноцид українського народу. «Це складова частина геноциду. Дітей там русифікують, їх можуть влаштовувати у прийомні родини, змінювати, відповідно до російського законодавства, все: ім’я, прізвище, по батькові, дату народження тощо. Тобто, можуть робити все, що може унеможливити надалі пошук таких дітей», — попередила вона.
Крім того, як зазначили експерти американського Інституту вивчення війни (ISW), Кадиров заявив, що співпрацює з Марією Львовою-Бєловою щодо залучення «важких підлітків» із окупованих Донецької та Луганської областей для проведення «профілактичної роботи» та «військово-патріотичного виховання». Навіть страшно уявити, чого навчатиме українських дітей такий тандем.
Тому експерти ISW небезпідставно вважають, що програми примусового усиновлення та депортації дітей під виглядом відпочинку та реабілітації, ймовірно, складають основу масової російської кампанії з депопуляції України й є ширшими зусиллями з етнічної чистки.
Якщо дитину депортували, у Національному інформаційному бюро (НІБ) радять діяти так: по-перше, треба зібрати та повідомити дані про дитину та обставини подій: прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, місце проживання; звідки дитина була примусово переміщена та за яких обставин; була вона з батьками чи у супроводі інших осіб; останнє відоме місце або поточне місце її перебування; особливі прикмети дитини; контакти батьків або родичів дитини, а також прізвище особи, яка повідомила про депортацію.
Треба записати всю зібрану інформацію відразу після її отримання, аби зберегти хронологію подій. Якщо є світлина дитини, фото- або відеопідтвердження депортації, потрібно невідкладно повідомити про це НІБ на електронну пошту або заповнивши відповідну форму на сайті. У випадку, коли на зв’язок вийшли особи, які супроводжують дитину (батьки, родичі), потрібно порадити їм звертатись до дипломатичних установ країн-партнерів або України (у разі їхньої роботи на території країни перебування), міжнародних місій (таких, як Міжнародна організація з міґрації, Управління ООН із координації гуманітарних справ, ЮНІСЕФ, Міжнародний комітет Червоного хреста, Аґенція ООН у справах біженців).
Як повідомляв «Міст», депортації українців стаються не вперше.

Ірина Носальська, «Кореспондент»

Мовою чисел
З тимчасово захоплених територій Луганської області до Чечні незаконно відправили на «військово-патріотичне виховання» 200 так званих важких підлітків. Станом на ранок 23 листопада ц. р. російські нелюди вбили 438 українських дітей і поранили 841.

Гоп-ля
Дітей, які залишаються в тимчасово захопленому Маріуполі, змушують шити одяг для російських військових. «Культурно-патріотичну акцію «Теплая Zабота» запровадили російські окупанти. Та вона спрямована зовсім не на підтримку мирних жителів, які замерзають у місті. Її мета — шиття одягу для загарбників. Тобто тих, хто вбивав маріупольців і продовжує вбивати український народ», — йдеться у дописі мерії міста. Там зазначили, що, згідно з «наказом», до цієї акції залучили і викладачів, і вихованців закладів культури. «Тож наших дітей змушують шити одяг російським убивцям. І це в той час, коли самі діти й їхні батьки замерзають у будинках без вікон та опалення, пишучи крейдою: «Допоможіть! Замерзаємо!» Цинізм «русского міра» не має меж», — наголосили у міській раді.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply