Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Вирок у справі Тітушка

Автор:

|

Вересень 05, 2013

|

Рубрика:

Вирок у справі Тітушка

Уранці 2 вересня Шевченківський районний суд м. Києва ухвалив вирок обвинуваченим у побитті журналістів 18 травня ц. р. у центрі Києва. Зокрема, суд затвердив умови угоди про примирення, укладеної між обвинуваченими та постраждалими.

Суд засудив Вадима Тітушка до позбавлення волі на три роки зі звільненням від виконання призначеного покарання терміном на два роки. Михайла Пшука та Сергія Приходька засуджено на два роки обмеження волі з відтермінуванням виконання рішення на півтора року. Згідно з рішенням суду, кривдники повинні солідарно відшкодувати матеріальні збитки журналістці «5-го каналу» Ользі Сніцарчук на суму 707 грн, а фотографу видання «Комерсант» Владиславу Соделю — 1613 грн. Крім того, п. Тітушко має сплатити матеріальну компенсацію по 11 тис. грн кожному журналістові, а п. Пшук і п. Приходько — солідарно по 4 тис. грн. Кошти, внесені Вадимом Тітушком як застава, будуть спрямовані на виплату моральної шкоди.
Журналісти Владислав Содель та Ольга Сніцарчук планують скерувати на благодійність кошти, які згідно з рішенням суду їм мають виплатити як компенсацію Вадим Тітушко, Сергій Приходько і Михайло Пшук. «Ми хочемо зробити з Владиславом оголошення про те, що ми отримаємо моральну сатисфакцію, роблячи добрі вчинки. Тому вся ця сума буде спрямована на добрі справи. Одна частина грошей буде спрямована музиканту, який все літо пролежав у комі. Друга частина коштів буде спрямована на розвиток громадського телебачення», — сказала п. Сніцарчук.
При цьому п. Сніцарчук і п. Содель висловили задоволення рішенням суду щодо даного інциденту. «Це дуже важливий прецедент в нашій країні, тому що стаття Карного кодексу України про перешкоджання роботі журналістів у нас всіляко ігнорується. Це той випадок, коли 51 грн. за журналістський розбитий ніс, а вже значно серйозніше, і це — реальне покарання, яке отримали люди за те, що мали нахабство так поводитися з журналістами», —Ольга Сніцарчук.
Вікторія Кірина, адвокат журналістів, повідомила, що пропозиція про укладення мирової угоди з готовністю визнати провину в скоєнні карного злочину надійшла з боку захисту обвинувачених. Вона зауважила, що ця пропозиція надійшла до початку розгляду справи в суді по суті, що давало значну економію часу. «У цьому випадку угода була досягнута в тій частині, що для нас принциповим питанням було повне та беззастережне визнання провини, перепрошення, причому публічно», — зазначила вона.
За словами адвоката, четвертий нападник Андрій Ярошенко, який відмовився визнати свою провину, може також запропонувати підписати мирову угоду, однак, умови там вже будуть інші. Пані Кіріна також повідомила, що журналісти не мають права на оскарження рішення суду, оскільки воно повною мірою відображає текст мирової угоди.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply