Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Викрили схему продажу українських немовлят за кордон

Автор:

|

Січень 11, 2022

|

Рубрика:

Викрили схему продажу українських немовлят за кордон

Українські правоохоронці викрили засновників приватної клініки, які вербували малозабезпечених українок для участі у програмі так званого сурогатного материнства, де новонароджених дітей продавали за кордон. Як повідомили у прес-службі Міністерства внутрішніх справ України, зловмисники заробили на цьому понад 1,2 млн EUR.
У відомстві не повідомили, у яких містах України діяли зловмисники та про яку саме клініку йдеться. За інформацією правоохоронців, жінки виїжджали до Чехії. При цьому у жодних медичних документах про сурогатне материнство не зазначали.
Зловмисники вказували, що немовлята народжені за стандартною процедурою, а у свідоцтві про народження дітей матір’ю зазначалася громадянка України, а батьком — іноземець. Після народження дитини жінок примушували оформити відмову від батьківських прав на користь іноземців. За даними слідства, організатори злочинної групи отримували за свої послуги по 50-70 тис. EUR.
Поліціянти задокументували весь ланцюг кримінальної діяльності. У спецоперації брали участь як українські правоохоронці, так і працівники міжнародної слідчої групи, до складу якої входили чеські та шведські колеги. Правоохоронці провели обшуки в клініці та в будинках зловмисників, де вилучили документи та печатки медичних закладів, а також автомобілі преміумкласу.
Шістьом фігурантам справи слідчі оголосили про підозру за ч. 3 ст. 149 Кримінального кодексу України. Їм загрожує позбавлення волі до 15 років із конфіскацією майна або без неї. Суд готується обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю вийти під заставу 50 млн грн кожному.
Як повідомляв «Міст», Україна стає супермаркетом немовлят для іноземців.

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply