Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Вулиці міст патрулює Нацгвардія

Автор:

|

Серпень 07, 2019

|

Рубрика:

Вулиці міст патрулює Нацгвардія
Патрульні НГУ

Відтепер серпня бійці Національної гвардії України (НГУ) залучені у піших патрулях охороняти порядок в українських містах окремо від поліції. НГУ — військове формування, яке, однак, підпорядковується не Міністерству оборони, а Міністерству внутрішніх справ (МВС), і також має правоохоронні функції. До 2014 року Нацгвардія називалася внутрішніми військами, а її бійці переважно охороняли мітинґи, зокрема, брали участь у протистояннях із майданівцями в часи Революції гідності.
Але з початком війни на Сході України новостворені підрозділи НГУ, такі як батальйон «Донбас», батальйон ім. Кульчицького, батальйон, а потім полк «Азов», брали повноцінну участь у бойових діях підчас проведення антитерористичної операції. Пізніше нацгвардійців відвели з передової і передали їм функції служби на блокпостах, розмінування або патрулювання міст (проте в лютому ц. р. полк «Азов» повернули на передову, й снайпери нацгвардійців періодично виконували завдання на фронті весь час конфлікту).
Раніше нацгвардійці проводили патрулювання вулиць міст України лише спільно з поліцією. Утім, із 1 серпня ц. р., за дорученням міністра внутрішніх справ Арсена Авакова вони роблять це самостійно і на вулицях з’явилися додаткові патрулі НГУ. На чергування вийшло більше 2 тис. нацгвардійців по всій Україні у складі майже 600 патрулів. З них: 317 — самостійні піші патрулі НГУ, 172 — спільні з поліцією, 104 — на патрульних машинах. Крім того, до своїх патрулювань нацгвардійці залучають сотню службових собак.
Ця новина викликала у Мережі дві теорії. Перша — що у МВС катастрофічно бракує поліціянтів для нормального патрулювання міст. Друга — що «нова влада закручує гайки» і готується до можливих протестів. У МВС обидві теорії заперечують, але визнають, що таки потребують додаткових сил для охорони правопорядку. «Літо — період активних відпусток, характеризується більшою кількістю людей на вулицях міст і сіл. Це потребує додаткових сил правоохоронців, зокрема, з точки зору превенції порушень громадського порядку та злочинів», — пояснив Сергій Яровий перший заступник міністра внутрішніх справ України.
Свою чергою, Артем Шевченко, речник МВС, заявив, що все це має на меті запобігання злочинам у великих містах, де зараз фізично багато людей.
У прес-службі НГУ також заперечили версію Бі-Бі-Сі-Україна щодо «закручування гайок». «Мова йде про збільшення покриття міст й ефективніше патрулювання», — пояснив Вадим Голуб, речник НГУ. «Наприклад, у парках не скрізь може проїхати машина поліції. Тому патрулювання там зможуть робити наряди Нацгвардії», — додав він.
А Микола Балан, командувач НГУ, запевнив, що така практика поширена і в Європі. «Модель самостійного патрулювання військових дуже поширена в аналогічних структурах Європи, зокрема й у тих, що входять до Міжнародної асоціації сил жандармерії та поліції у статусі військової установи FIEP. Нацгвардія України є повноправним членом цієї організації ще з 2017 року», — зазначив він.
У НГУ стверджують, що їхні бійці пройшли інтенсивну підготовку для самостійного патрулювання. А безпосередньо під час патрулів перебувають в оперативному підпорядкуванні місцевої поліції. Нацгвардійці мають при собі спецзасоби та штатну зброю, а також планшети для координації. Будують свої маршрути «відповідно до криміногенної ситуації» в тому чи іншому місті. «Гвардійські патрулі залучають у ті райони міст, де ситуація напруженіша», — запевнили в НГУ.
Там наголосили, що патрульні нацгвардійці мають широкі права поліції — від перевірки документів і поверхневого огляду до вимог залишити певне місце, блокування особи чи транспорту, фото- і кінозйомки та проникнення до житла.
У МВС переконують, що до патрулювань залучають лише спеціально навчені патрульні підрозділи НГУ, «штурмовиків» чи спецпризначенців не залучатимуть. Крім цього, додають у міністерстві, 2 тис. нацгвардійців — це не так уже й багато у межах всієї країни.
Бі-Бі-Сі-Україна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply