Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

ВРУ прийняла закон щодо брехні в е-деклараціях

Автор:

|

Грудень 10, 2020

|

Рубрика:

ВРУ прийняла закон щодо брехні в е-деклараціях

Верховна Рада України (ВРУ) 289 голосами підтримала законопроєкт про відновлення відповідальності за недостовірне декларування. Згідно з цим документом, якщо розбіжність відомостей у декларації чиновника і достовірних становить від 500 до 4 тис. прожиткових мінімумів (від 1 млн грн до 8,8 млн грн), або чиновник навмисне не подав декларацію, йому буде загрожувати штраф від 2,5 тис. до 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів (від 42,5 тис. грн до 51 тис. грн), або громадські роботи від 150 до 240 годин із позбавленням права займати певні посади та займатися певною діяльністю на термін до трьох років.
Якщо така розбіжність складе більш 4 тис. прожиткових мінімумів, чиновнику загрожуватиме штраф від 3 тис. до 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів (від 51 тис. грн до 85 тис. грн), або громадські роботи від 150 до 240 годин, або обмеження волі на термін до двох років із позбавленням права займати певні посади та займатися певною діяльністю на термін до трьох років. Такі правопорушення розслідуватиме Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), а прийматиме рішення щодо них Вищий антикорупційний суд.
Міхаель Ґалер, депутат Європейського парламенту від Федеративної Республіки Німеччина (ФРН), привітав Україну з прийняттям законопроєкту про відновлення відповідальності за недостовірне декларування доходів чиновників. «Приємно бачити, що ВРУ проголосувала за відновлення кримінальної відповідальності за зумисне введення в оману в деклараціях. Однак передбачені санкції могли б бути ще жорсткішими», — зазначив він і додав, що чекає подальших рішень щодо Національної аґенції зі запобігання корупції та НАБУ.
Також на прийняття законопроєкту про відновлення відповідальності за недостовірне декларування відреагувала й Катарина Матернова, заступниця керівника Головного директорату Європейської комісії з питань політики розширення та сусідства. «Чудові новини з Верховної Ради! Відновлена кримінальна відповідальність за неправдиві декларації про активи», — заявила вона.
Але рішення ВРУ про відновлення покарання за недостовірне декларування доходів чиновниками можуть і переглянути. Про це заявив Федір Веніславський, представник президента України в Конституційному суді. Він нагадав, що депутати проголосували за компромісний законопроєкт. Адже глава держави пропонував садити порушників за ґрати, але депутати були проти. «Робоча група, яка розробила варіант, що не передбачає позбавлення волі, складалася з представників різних політичних сил. Тому запропонували узгоджений варіант, за який проголосувала ВРУ за основу і в цілому», — пояснив він і додав, що президент категорично налаштований щодо відповідальності за брехню в деклараціях. «Але наразі погодилися на компромісний варіант, аби взагалі проголосувати та повернути відповідальність. Щодо справ, за якими вели розслідування і які припинили після рішення Конституційного суду, по них уже ніякої юридичної відповідальності не буде», — запевнив депутат.
Як повідомляв «Міст», народні депутати України подали недостовірні дані у деклараціях на суму 8,5 млрд грн.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply