Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

В Україні запустили систему розслідування воєнних злочинів

Автор:

|

Жовтень 26, 2021

|

Рубрика:

В Україні запустили систему розслідування воєнних злочинів
Ірина Венедиктова, генеральна прокурорка України

Ірина Венедиктова, генеральний прокурорка України, оголосила про впровадження системи I-DOC у роботу прокуратури Автономної Республіки Крим (АРК) і Севастополя. Презентацію проєкту провели за участю Тимчасово повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін, Надзвичайного та Повноважного Посла Королівства Норвегії в Україні Еріка Сведала, генерального секретаря Норвезького Гельсінського комітету Гейра Хоннеланда і керівника прокуратури АРК і Севастополя Ігоря Поночовного.
«Система I-DOC стане п’ятим діджитал-інструментом, який прокурори використовуватимуть у своїй роботі. Ми перебуваємо на етапі масштабної цифрової трансформації. Впровадження системи допоможе нам бути ще більш ефективними у розслідуванні порушень прав людини у Криму. Після успішного пілоту у прокуратурі АРК ми впроваджуватимемо її далі», — заявила п. Венедиктова.
База даних I-DOC — інструмент для аналізу та систематизації розслідувань воєнних злочинів і злочинів проти людяності з метою використання на національному та міжнародному рівнях. Її презентували в рамках реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги «Підтримка реформи сектору кримінальної юстиції в Україні», наданої Посольством США в Україні. «Цей проєкт сприятиме зусиллям України щодо притягнення до відповідальності осіб за серйозні порушення міжнародного права, які відбуваються на Донбасі та в Криму», — наголосила п. Квін.
Базу даних I-DOC розробила норвезька компанія Case Matrix Network за підтримки Гельсінського комітету та Міністерства закордонних справ Норвегії. «Наша співпраця у цьому проєкті ще раз демонструє стійку підтримку Норвегії щодо незаконності окупації українського півострова. Ми раді, що рішення норвезьких фахівців можуть бути корисними у фіксації злочинів та притягнення до відповідальності винних у порушенні прав людини», — зазначив п. Сведал.
Система I-DOC дозволить оптимізувати та спростити роботу слідчих і прокурорів у розслідуванні злочинів, пов’язаних зі збройним конфліктом, а також забезпечити належну взаємодію між національними інституціями та Міжнародним кримінальним судом. Вона передбачає оцифрування матеріалів кримінальних проваджень щодо порушень норм міжнародного гуманітарного права та дає можливість ефективніше використовувати докази, зібрані під час розслідування кримінальних проваджень. «Впровадження системи дасть можливість оцінити масштабність порушення, контекст, в якому його вчиняють, а також його вплив на реалізацію окупаційної політики держави-аґресора», — зазначили в Офісі генерального прокурора України.
Як повідомляв «Міст», Гаазький трибунал вирішив розслідувати воєнні злочини на Донбасі та в АРК.

До слова
З 19 жовтня закрили контрольний пункт в’їзду/виїзду «Чаплина» на адміністративному кордоні з Кримом. Про це йдеться в розпорядженні Херсонської обласної державної адміністрації. Контроль за виконанням розпорядження поклали на Едуарда Науменка, заступника голови ОДА.

About Author

Meest-Online