Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

В АРК із 2014 року переселили 500 тис. росіян

Автор:

|

Листопад 03, 2020

|

Рубрика:

В АРК із 2014 року переселили 500 тис. росіян

Із 2014 року Російська Федерація (РФ) переселила в тимчасово окуповану Автономну Республіку Крим (АРК) пів мільйона своїх громадян, котрі витісняють місцевих мешканців за межі півострова. Такі дії є військовим злочином. Про це заявила Еміне Джапарова, перша заступниця міністра закордонних справ України. «Ми маємо різні дані, але навіть за російською статистикою 100 тис. із чимось росіян заїхали до Криму, але неофіційне число уп’ятеро вище», — запевнила вона та назвала ці процеси величезною загрозою для національної безпеки України».
Дипломатка зауважила, що РФ використовує демографічну чистку як свій «класичний» інструмент для приховування власних злочинів. Окупаційна влада влаштовує для місцевого населення психологічний терор, проводить свавільні арешти та систематичні обшуки з єдиною метою — залякати людей, відібрати в них свободу на спротив та на самовираження.
Також п. Джапарова наголосила, що Кремль продовжує перетворювати окуповану АРК на російську військову базу. Будь-які такі дії, зокрема, інфраструктурні проєкти, мають очевидне військове призначення. Навіть дороги, які будують на півострові, призначені для посилення військової присутності. «Росія подвоїла таку військову присутність, вони модернізували свій військових компонент у повітрі, на морі та на суходолі, мають нині шість підводних човнів, чого більш ніж достатньо, щоб контролювати всю акваторію Чорного моря», — зазначила вона.
Посадовиця вважає окупацію Росією Криму, як і дії Москви у Сирії та Лівії, лише доказом її «апетитів» у реґіоні. Вона наголосила на позиції України та світової спільноти щодо окупації АРК. «Росія є державою, яка вчинила злочин проти України, країною, що повністю відповідає за окупацію, і країною, яка повинна деокупувати Крим», — наголосила вона.
Говорячи про започаткування Україною «Кримської платформи» та можливу участь в ній РФ, дипломатка сказала, що теперішнє російське керівництво здійснює злочини проти людства та нехтує міжнародним правом. «Звісно, ми не маємо жодної ілюзії щодо того, яким є справжнє обличчя Росії сьогодні, і, на жаль, ми повинні констатувати, що теперішня російська влада є такою, що не демонструє жодної цивілізованої позиції та фактично здійснює злочини проти людства», — зазначила вона.
Чиновниця також висловила сподівання на співпрацю з Туреччиною в рамках «Кримської платформи» і подальшу політичну та практичну підтримки з боку Анкари, в т. ч. кримських татар, котрі переїхали з півострова на материкову частину України.
Як повідомляв «Міст», США готові до співпраці над створенням «Кримської платформи».

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply