Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Увійшли не стукаючи

Автор:

|

Липень 16, 2015

|

Рубрика:

Увійшли не стукаючи
Давид Сакварелідзе

Давид Сакварелідзе

В українській прокуратурі — безпрецедентний скандал: 5 липня ц. р. спеціальний підрозділ Служби безпеки України (СБУ) затримав Володимира Шапакіна, першого заступника глави слідчого управління Генеральної прокуратури України (ГПУ), й Олександра Корнійця, заступника прокурора Київської області, при отриманні хабара в розмірі понад 3 млн грн. Разом із ними був затриманий громадянин, котрий виступав посередником у дачі хабара.
За словами Давида Сакварелідзе, заступника генерального прокурора України, котрий
разом із Василем Грицаком, головою СБУ, курував операцію, про вимагання з боку прокурорів він дізнався від підприємця, котрий займається видобутком піску: дії чиновників призвели до зупинки його бізнесу. Операція була проведена спільними зусиллями співробітників ГПУ та СБУ під керівництвом Віктора Трепака.
Під час обшуків у робочих кабінетах прокурорів і в їхніх будинках правоохоронці виявили понад 400 тис. USD, автомат Калашникова, боєприпаси, холодну зброю, 39 пакетів із діамантами і безліч ювелірних виробів. «Дії корупціонерів будуть кваліфіковані за ч. 4 ст. 368 Карного кодексу України, яка передбачає безальтернативне позбавлення волі на термін від восьми до 12 років із позбавленням права обіймати посади, спеціальну конфіскацію та конфіскацію майна», — написав п. Сакварелідзе у Facebook. Він додав, що домагатиметься для затриманих «найвищого запобіжного заходу».
Уже наступного дня після проведення операції її куратори, а також Володимир Гузир, виконувач обов’язків генерального прокурора, доповідали подробиці Президенту України, котрий, за словами п. Сакварелідзе, «поставив завдання довести справу до кінця та покарати всіх винних у злочині».
Однак 7 липня Печерський районний суд Києва обрав для затриманих запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 3,2 млн грн за кожного. Це відповідає розміру хабара, який вони вимагали, та приблизно втричі менше за сумарну вартість цінностей, вилучених на робочому місці у підозрюваних. «Прокуратура наполягала на застосуванні запобіжного заходу щодо всіх трьох фігурантів останньої справи у вигляді взяття їх під варту або, як вимагає від нас закон, застави 20 млн грн для кожного. У той же час суд прийняв абсолютно необґрунтоване та позбавлене всякої логіки рішення — щодо всіх затриманих була встановлена сума застави в розмірі 3 млн грн, що, безперечно, мізерно мало для людей такого рівня», — прокоментував рішення суду заступник генерального прокурора України.
Утім, Іван Мирний, голова підкомітету Верховної Ради України (ВРУ) з питань антикорупційної політики, вважає, що ця справа навряд чи закінчиться успіхом правоохоронців. «Зараз жодне резонансне карне провадження до суду не доходить, — переконаний він. — Усіх тільки затримують. Нам потрібно припинити піаритися! Якщо це — початок реальної боротьби з корупцією і п. Сакварелідзе з п. Саакашвілі справді прийшли щось змінювати, робити це потрібно серйозно. Розпочаті карні справи необхідно доводити до кінця».
Володимир Шапакін вийшов на волю 9 липня під заставу розміром 3,2 млн грн. На запитання журналістів про можливу втечу підозрюваного Давид Сакварелідзе відповів: «Хай зникає. Є
механізм заочного осудження. Усе нелеґальне майно буде передано до державного бюджету. Там — автомашини, дачі, гроші тощо. Нехай самі вирішують, що для них краще».
Юлія Самсонова, Діана Давітян, «Фокус»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply