Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Утікати беркутівцям підчас Революції гідності допомагав майданівець

Автор:

|

Серпень 04, 2016

|

Рубрика:

Утікати беркутівцям підчас Революції гідності допомагав майданівець
Олександр Ковальов

Олександр Ковальов

Юрій Луценко, генеральний прокурор України, розповів, хто втопив зброю «чорної сотні» «Беркута» і сприяв утечі бійців цього загону. Це був Олександр Ковальов, голова громадської організації «Ніхто крім нас». Йому вже вручили повідомлення про підозру.
Активіст підтвердив, що допомагав беркутівцям виїхати з бази, проте заявив, що це було зроблено лише для того, щоб не допустити зіткнень. «У мене не було жодної змови з вищим керівництвом Міністерства внутрішніх справ. На той момент ми справді допомагали всім, хто до нас звертався, по обидва боки. Зокрема, і міліції. Тоді всі намагалися піаритися на «Беркуті», й усі пропонували вивезти підрозділ із Києва. Тоді вони чомусь намагалися вивезти, а тепер мені кажуть, що я їм допоміг «втекти»», — дивується п. Ковальов.
На запитання, хто ще тоді займався вивезенням беркутівців із бази на Червонозоряному проспекті столиці, активіст повідомив: «Були і народні депутати, й «Автомайдан», і колишній міністр оборони Гриценко. Але чомусь не згадали жодних ні великих, ні малих депутатів, а тільки мене».
«До нас звернулися бійці через реальну загрозу їхньому життю, їхнім сім’ям. І вони справді звернулися за допомогою виїхати з бази. Так, ми попросили таксистів, котрих знали, вивезти людей за межі міста з речами. Хто були ці люди, куди вони поїхали, з чим вони поїхали — не знаю, я там особисто не був. Це був громадянський акт здорового глузду, щоб людей випустити. Тому що на той час вони виконували свої службові обов’язки», — зазначив глава організації.
Крім цього, п. Ковальов не впевнений, чи були серед тих, хто виїхав, саме бійці «чорної сотні», позаяк на базі в Києві на той час були різні підрозділи. Що стосується звинувачень у пособництві в знищенні зброї, чоловік заявив, що зброї цієї ніколи не бачив і нічого про неї не знає, тим більше, що особисто у вивезенні бійців участі не брав.
Олександр Ковальов також наголосив, що в діяльності його організації немає й натяку на сепаратизм чи антиукраїнську діяльність, а проти минулої влади вони почали виступати ще до Майдану. «Я був особистим ворогом Януковича, котрий знищив мій бізнес, мої підприємства за те, за що ми боролися. І влада була нашим супротивником. Фатальним супротивником. Ми робили це для людей, за людей», — заявив активіст. Підозру від генпрокуратури він вважає політичним тиском.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply