Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 13, 2021

Уперше генеральний прокурор — жінка

Автор:

|

Березень 18, 2020

|

Рубрика:

Уперше генеральний прокурор — жінка
Ірина Венедиктова

На позачерговому пленарному засіданні у вівторок Верховна Рада України (ВРУ) проголосувала за призначення на посаду генпрокурора Ірини Венедиктової. За неї проголосували 269 нардепів. До цього жінка виконувала обов’язки голови Державного бюро розслідувань (ДБР), а ще раніше була народним депутатом від партії «Слуга народу» (СН). Виконувати повноваження директора ДБР буде Олександр Соколов, її заступник.
Як писав «Міст», 3 березня у ВРУ зареєстрували проєкт постанови про висловлення недовіри генеральному прокурору Руслану Рябошапці. 5 березня парламент його відставку підтримав. 17 березня заяву про відставку написав Віктор Чумак, котрий виконував обов’язки голови Офісу генерального прокурора, а перед тим працював заступником п. Рябошапки.
Нова прокурорка вже встигла набути скандальної слави. Свого часу вона виступила за скасування закону щодо недопущення переслідування учасників Революції гідності, бо вважає, що існує протиріччя між Законом «Про недопущення переслідування та покарання осіб із приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України» від 2014 року, і Кримінальним процесуальним кодексом України.
«З точки зору справедливості, мусимо пам’ятати і про 13 загиблих правоохоронців, котрі виконували наказ. Якщо накази були злочинними, потрібно притягнути до відповідальності тих, хто їх віддавав. Він перешкоджає об’єктивно нам розслідувати вбивства правоохоронців. Якщо хочемо справедливого і чесного розслідування, цей закон треба скасувати», — зазначала п. Венедиктова.
Тепер же вона заявила, що будучи генеральним прокурором, готова покарати за «порушення закону» Петра Порошенка, п’ятого президента України. І наголосила, що це буде швидко. Експерти ж вважають, що Руслан Рябошапка втратив посаду саме тому, що не зміг цього зробити.
На заяву нової генеральної прокурорки обурилися депутати парламентської фракції «Європейська солідарність». Вони зазначили, що в країні є політичні переслідування і пригадали справу Софії Федини. На це п. Венедиктова відповіла: «Злодій має сидіти у тюрмі».
Під час виступу з трибуни парламенту Олексій Гончаренко сказав, що призначення Венедиктової генпрокурором призведе до посилення політичних переслідувань опонентів і захисту представників Зе-команди. «Прокурор має захищати закон і українців. І Феміда має бути незаангажованою, без партійного квитка СН і не дивитися, хто з якої партії. А що ми отримали? Венедиктова була депутаткою від СН. Усі знають, що Зеленський любить, аби генпрокурор був на 1000 % його людиною. Він казав, що Рябошапка «на 100 % його хлопець», а тепер хоче «на 1000 % свою дівчину» на посаді. Вона навіть не пройшла відбір на суддю Верховного суду, а її пропонують зробити генеральним прокурором», — обурився він. Нагадаємо, що за результатами іспиту на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного суду п. Вендиктова отримала менший за мінімально допустимий бал.
Депутат також Гончаренко нагадав, що всі скандали навколо корупційних дій і порушення національних інтересів України з боку «слуг» залишилися без уваги правоохоронних органів і це неприпустимо. «Нам пропонують політично заангажовану людину, нам пропонують людину, котра буде керуватися вказівками президента. В неї два завдання — політичні переслідування і захистити своїх. Ми чуємо прямо в сесійній залі слова про п’ятого президента й якісь прізвища. Коли надурили людей і в холодильнику пусто, влаштовують шоу», — наголосив він.
«Саджати треба своїх — за Оман (Зеленський їздив туди у відпустку, але пробував видати її за робочу поїздку і, за інформацією деяких видань, зустрічався там із Миколою Патрушевим, директором Федеральної служби безпеки Російської Федерації. — Ред.), за тютюнову правку — 3 млрд грн в економічну кризу викинули. Пан Єрмак (голова Офісу президента України. — Ред.), котрий підписує в Мінську документи, які визнають ОРДЛО. Нам пропонують призначити людину, яка буде захищати своїх, — додав він. — За три місяці в ДБР п. Венедиктова не розслідувала жодного факту корупції, лише слухняно виконувала вказівки президента і продовжила справу Романа Труби (її попередника на цій посаді. — Ред.). Весь цей час ДБР займалася тільки політичними переслідуваннями — Федина, Звіробій тощо. Ми обираємо генерального прокурора СН, а не країни».
Свою чергою, Володимир В’ятрович, виступаючи з трибуни ВРУ 17 березня, заявив, що п. Венедиктова на посаді керівника ДБР перетворила Бюро на інструмент політичних переслідувань і репресій. «Пані Венедиктова стоїть за переслідуванням нашої колеги Софії Федини. Пані Венедиктова призначила адвоката Януковича Бабікова своїм заступником. Пані Венедиктова — це ухвалення закону про скасування амністії майданівців. Це переслідування тисяч людей, котрі брали участь у Революції гідності». Депутат не сумнівається, що п. Венедиктова на посаді генпрокурора України потрібна президенту Зеленському для здійснення політичних репресій.
Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції (ЦПК), упевнений, що «з такими депутатами Зеленський міг і коня генпрокурором призначити». «Тепер вона буде мох і болото підписувати, не те що встидну підозру Порошенку, — вважає він і щиро дивується: — Як можна було зробити генеральним прокурором людину, яка примудрилася вивалити в Facebook позов із персональними даними? Не кажучи вже про саму ідіотичність позову проти «Української правди» та ЦПК. У країнах, де влада поважає громадян, кожен документ майбутнього генпрокурора вичитують. Вона спозорилася на всю країну, а її за два тижні голосують (за призначення генпрокурором. — Ред.)».
Але народні депутати до цього не прислухалися і слухняно обрали Ірину Венедиктову першою в Україні генеральною прокуроркою.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply