Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Українські вчительки вітали Путіна з днем народження

Автор:

|

Грудень 16, 2022

|

Рубрика:

Українські вчительки вітали Путіна з днем народження
Зрадниці України

Поліція оголосила підозри в колаборацініозмі двом колишнім вчителькам із селища Якимівка Мелітопольського району Запорізької області. Наталя Шкраміда, одна з підозрюваних, із 2007 року працювала заступником директора Якимівської гімназії з навчально-виховної гімназії. В умовах окупації очолила «Акімовську школу № 27». Вважається, що вона діяла з ідеологічних і корисливих спонукань.
Учителька брала участь у постановочних відеосюжетах і фотозвітах для пропаґандистського Telegram-каналу. Зокрема, 9 липня ц. р. там розмістили пост із нагоди шкільного випускного балу. На відео видно, що Шкраміда стоїть на сцені з Максимом Зубарєвим, керівників окупаційної адміністрації Якимівки та з усіма вигукує побажання випускникам.
26 вересня розмістили інформацію про захід «Ми велікая Росія». Шкраміда разом із іншими вчителями стоїть на порозі школи, тримаючи російський прапорець. 6 жовтня освітянка взяла участь у святкуванні «Дня вчителя», організованого окупаційною владою. 7 жовтня на сходах будинку культури разом із іншими вигукувала привітання з днем народження Путіну.
Крім того, в серпні на місцевому телевізійному каналі «Запорізький вісник» вийшов сюжет, як Шкраміда отримує російські шкільні підручники. Вчителька висловлює велику радість із приводу того, що навчання тепер буде російською, розповідає про підтримку батьків з приводу повернення вчителів на роботу.
Інша підозрювана — Наталя Каравічева. На момент вторгнення вона була директором «Якимівського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст.». У Telegram-каналі 1 липня розмістили пост, як Каравічева дякує окупаційній владі за ремонт у школі. Судячи з фотозвіту, вона також узяла участь у зборах «Ми велікая Росія». Була присутня на фото із російськими прапорами і портретом Путіна в кабінеті.
Дії вчительок кваліфікують як різновид колабораціонізму — умисне запровадження громадянином України стандартів освіти країни-агресора (ч. 3 ст.111-1 Кримінального кодексу України). У випадку засудження жінкам загрожує до двох років виправних робіт або арешт до шести місяців чи позбавлення волі на термін до трьох років зі забороною займати певні посади чи займатися певною діяльністю на 10-15 років.
Як повідомляв «Міст», у Куп’янську затримали колаборантку.

Маріанна Попович, «Вголос»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply