Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

Українська влада знала про загрозу окупації ще 2009-го

Автор:

|

Лютий 01, 2021

|

Рубрика:

Українська влада знала про загрозу окупації ще 2009-го
Російський солдат блокує летовище у столиці Криму Сімферополі

Українська контррозвідка повідомляла про загрози з боку Російської Федерації (РФ) тривалий час до початку аґресії. Про це заявила Юлія Лапутіна, міністерка у справах ветеранів, генерал-майорка Служби безпеки України, котра з 1994-го працювала у бойовому спецпідрозділі Служби безпеки України (СБУ) «Альфа» і в його складі придушувала сепаратистські настрої на півострові.
Вона розповіла про спробу РФ встановити контроль над Автономною Республікою Крим (АРК) ще за часів зараз уже покійного Юрія Мєшкова, а тоді — президента Криму. «Була спроба відділення Криму, «мєшковщина» тощо. Але потім, коли бліцкриг не вдався, Росія взялася застосовувати різні, як зараз кажуть, гібридні методи. Це винищення фінансових ресурсів півострова, проводили операції з виведення, у т. ч. через фальшиві авізо, всіх активів кримських підприємств до Росії. крім цього, відбувався загальний на пострадянському просторі процес криміналізації бізнесу, зв’язків криміналу з місцевою владою», — поділилася чиновниця.
Вона додала, що в СБУ тоді створили оперативно-слідчу групу, яка робила все, щоб припинити дії проти суверенітету України. «Ми затримували озброєних злочинців. Це були банди, можна сказати, зі зброєю, з грішми для того, щоб здійснювати операції проти України. І було очевидно, що навіть якщо тоді ми припинимо ось це все, що робилося проти України, на майбутнє потрібно створити запобіжники, щоб не сталося у подальшому ефективніших спроб РФ», — розповіла генерал Лапутіна.
За її словами, контррозвідники доповідали про спроби Москви посилити свій вплив за часів президентства як Віктора Ющенка, так і Віктора Януковича. «Українська контррозвідка за часів усіх керівників писала аналітичні документи, які ґрунтувалися на певних оперативних даних та аналітичній інформації стосовно загроз. Й одна з них, а це, приблизно, 2008-2009 рр., стосовно того, що відбувається в АРК. І першим висновком нашої оперативної й аналітичної роботи було те, що існує реальна загроза відділення Криму. На жаль, відбулася зміна влади на проросійський курс, і ніхто не звернув на це увагу. А ми навіть розробили пропозиції, яким чином нейтралізувати ці дії російських спецслужб», — сказала вона та додала, що за підсумками цієї роботи її групу «просто розігнали».
Як повідомляв «Міст», окупація АРК відбулася ще до «референдуму».

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply