Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

Україна вперше висунула підозру у піратстві

Автор:

|

Серпень 05, 2021

|

Рубрика:

Україна вперше висунула підозру у піратстві
Ірина Венедиктова, генеральна прокурорка України

Україна вперше повідомила про підозру у піратстві своєму громадянину, який у липні 2020 року зі зброєю в руках спробував захопити корабель у західній частині Індійського океану. Як розповіли в Офісі генерального прокурора України, чоловік працював в іноземній охоронній компанії та надавав послуги з охорони у районах судноплавства, небезпечних через піратство.
Однак прибувши на облавок він повідомив капітану корабля, яке пливло під прапором Маршаллових островів, про те, що захоплює судно та вимагає змінити курс корабля до порту Фуджейра, який є найбільшим на східному узбережжі Об’єднаних Арабських Еміратів. Крім цього, українець став вимагати грошей.
Аби підтвердити реальність своїх намірів, вистрелив у стелю капітанського містка (через це пошкодив освітлення), після чого вже під погрозою вогнепальної зброї повторив свої вимоги.
Капітан віддав наказ старшому механіку перевести машину у режим маневрування, а вимоги українця передав менеджерам судновласника. У результаті перемовин, через чотири дні представники компанії надали вказівку капітану видати пірату 6 тис. USD в обмін на те, що він здасть зброю та розблокує роботу корабля.
В Офісі генпрокурора не уточнюють, за яких умов його затримали. Однак згідно зі ст. 446 Кримінального кодексу України йому загрожує позбавлення волі на термін від п’яти до 12 років із конфіскацією майна. «Такий злочин проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку в Україні розкрито вперше», — йдеться у повідомленні правоохоронців. Це перший раз, коли про підозру у піратстві в Україні повідомляють громадянину цієї країни. Слідство у справі веде Служба безпеки України.
Як повідомляв «Міст», українських моряків звільнили з піратського полону.

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply