Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Україна подала в Гаагу нове повідомлення про АРК

Автор:

|

Серпень 31, 2021

|

Рубрика:

Україна подала в Гаагу нове повідомлення про АРК
Гаазький трибунал

Офіс генерального прокурора України (ОГП) надіслав Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) інформаційне повідомлення про військові злочини проти культурної спадщини в АРК. Про це заявила Ірина Венедиктова, генеральна прокурорка України.
ОГП спільно з експертами з міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права зібрали масив доказів широкомасштабного присвоєння і руйнування об’єктів культурної спадщини півострова, не виправданих військовою необхідністю, їх здійснюють у незаконний спосіб та безцільно.
Як наголосила п. Венедиктова, культурні цінності, які перебувають у музеях АРК і Севастополя, а також культурна спадщина, розміщена на території півострова, є власністю України, національним багатством, невід’ємною складовою національного культурного надбання, яке охороняють як національне законодавство, так і міжнародне право.
«Це тонкі, але дуже значущі матерії для самоідентичності нашої країни. Ми передаємо докази експропріації та руйнування цих цінностей, аби МКС долучив їх до свого розслідування, яке, сподіваємося вже найближчим часом може розпочатися. У документі подані докази широкомасштабного руйнування та привласнення об’єктів культурної спадщини: Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора; Історичне середовище столиці кримських ханів у Бахчисараї — Ханський палац, Чуфут-Кале; Кримська астрофізична обсерваторія; Вежа Костянтина і Докова Вежа в м. Феодосія; Церква Івана Предтечі в м. Керч. Викладено в інформаційних повідомленнях також численні випадки незаконних археологічних розкопок і модифікацій культурних цінностей на тимчасово окупованій території півострова, зокрема, поселень Кермен-Бурун і Сіваг-Кермен. Також в інформаційному повідомленні детально описані інші форми вчинення злочинів з боку офіційної влади РФ і окупаційної влади АРК. Серед них: незаконний обіг предметів культури, злочинна недбалість у процесі так званої реставрації об’єктів культури, проведення незаконних археологічних розкопок, зокрема, місць поховань та курганів, їхнє руйнування та пограбування, а також переміщення культурних цінностей із тимчасово окупованої території», — додала правниця.
За її словами, десятки об’єктів культурної спадщини України та людства знищили внаслідок будівництва так званої траси Таврида. Це траса Керч-Севастополь і шляхопроводи в Севастополі, що разом із будівництвом Кримського моста відповідно до Резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй сприяє подальшій мілітаризації півострова.
Як повідомляв «Міст», окупований Крим — ґетто прав людини.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online