Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Україна передала до суду в Гаазі докази воєнних злочинів РФ

Автор:

|

Вересень 08, 2020

|

Рубрика:

Україна передала до суду в Гаазі докази воєнних злочинів РФ
Іловайський котел

Офіс генерального прокурора України (ОГПУ) передав до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду докази вчинення Російською Федерація (РФ) воєнних злочинів під Іловайськом Донецької області в серпні 2014 року.
Департамент ОГПУ з нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням за фактом розв’язання та ведення представниками влади РФ і збройних сил (ЗС) країни-окупанта аґресивної війни проти України, що спричинило загибель людей та інші важкі наслідки. В рамках цього кримінального провадження досліджують обставини Іловайської траґедії, а також причини та наслідки цих подій.
«Згідно з висновками експертів і комплексу інших здобутих доказів, єдиним фактором, що призвів до траґічних подій під Іловайськом, є військова аґресія ЗС РФ. В ніч на 24 серпня 2014-го відбулося наймасштабніше пряме вторгнення ЗС країни-аґресора на територію України та подальше вчинення ними воєнних злочинів. На той момент сили ЗС РФ складалися з дев’яти батальйонно-тактичних груп: 3,5 тис. осіб особового складу, до 60 танків, до 320 панцерників, до 60 гармат, до 45 мінометів і п’яти протитанкових ракетних комплексів», — наголосили в ОГПУ.
Там зазначили, що відповідно до встановлених даних, критичне співвідношення військових сил України у районі міста Іловайськ з підрозділами ЗС РФ і представників незаконних збройних формувань, контрольованих РФ, складало: особовий склад — один до 18; танки — один до 11; бронетехніка — один до 16; артилерія — один до 15; «Гради» — один до 24.
За даними ОГПУ, вже 24-25 серпня батальйони Міністерства внутрішніх справ України «Дніпро-1», «Миротворець», «Світязь», «Херсон», «Івано-Франківськ», Національної гвардії «Донбас» і сили сектору «Б» потрапили в оточення ворога. 26-28 серпня між командуванням антитерористичною операцією (АТО) та генеральним штабом (ГШ) ЗС РФ почалися перемовини щодо надання гарантій безпечних гуманітарних коридорів для виходу з оточення військовослужбовців ЗС України та інших українських військових формувань за узгодженими маршрутами.
Однак 29 серпня 2014 року за безпосередньою вказівкою та наказом командування ГШ ЗС РФ, в порушення вимоги ст. 37 Додаткового протоколу до Женевської конвенції від 1949-го, російські військовослужбовці впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових, разом із трьома полоненими російськими десантниками під час виходу особового складу підрозділів сил АТО в околицях насалених пунктів Старобешево, Чумаки, Новодворське, Агрономічне, Многопілля, Червоносільське, Осикове, Новокатеринівка Донецької області.
Крім цього, у цей період часу та місці, за безпосередньою вказівкою та наказом командування ГШ ЗС РФ російські військовослужбовці і підконтрольні їм іррегулярні незаконні збройні формування вчинили вбивства поранених українських військовослужбовців, які внаслідок отриманих травм не чинили опору.
«Таким чином, вчинили віроломне вбивство 366 українських воїнів, 429 отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 потрапили у полон», — констатували в ОГПУ.
Водночас повідомляється, що за результатами розслідування аґресивної війни РФ проти України загалом на цей час притягнули до кримінальної відповідальності за вчинення вказаних злочинів 110 осіб, у т. ч. 68 громадян РФ, серед яких і 21 посадовець високого ранґу. Цих осіб оголосили в розшук.
До суду скерували 48 обвинувальних актів щодо 51 особи. 35 осіб уже засудили, в т. ч. 13 громадян РФ, серед них і трьох військовослужбовці ЗС РФ. «До Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду для вирішення питання про відкриття кримінального провадження передали інформацію про зібрані докази вчинення воєнних злочинів, в т. ч. віроломного вбивства українських військових у районі Іловайська», — наголошується в повідомленні. Слідчі Головного слідчого управління Служби безпеки України продовжують збирати докази та встановлювати всіх винних осіб.
Як повідомляв «Міст», раніше ГПУ опублікувала висновки щодо Іловайського котла.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply