Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Угорщина втручалася у вибори в Україні

Автор:

|

Жовтень 28, 2020

|

Рубрика:

Угорщина втручалася у вибори в Україні
Петер Сіярто.

У день місцевих виборів в Україні 25 жовтня Петер Сіярто, міністр закордонних справ Угорщини, закликав підтримати на місцевих виборах Партію угорців України. Тож Міністерство закордонних справ (МЗС) України запросило до себе Іштвана Ійдярто, посла Будапешта в Києві, та вручило йому ноту протесту. «Угорському дипломату доведено позицію МЗС щодо неприпустимості виголошення у публічному просторі заяв офіційними особами Угорщини, особливо у день виборів, коли зобов’язує виборча тиша, зі закликами до громадян України угорського походження голосувати за партію угорців «Товариство угорської культури Закарпаття», — заявила Катерина Зеленко, речниця українського зовнішньополітичного відомства.
Вона наголосила, що такі дії угорських посадовців суперечать ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори», а також ст. 57 Виборчого кодексу України, якими іноземцям заборонено брати участь у передвиборчій агітації. Чиновниця закликала угорську сторону поважати законодавство України та не вчиняти кроків, які свідчать про пряме втручання у внутрішні справи України та не відповідають добросусідському характеру українсько-угорських відносин. «Зі свого боку, українська сторона залишається відкритою до конструктивної співпраці з Угорщиною з усіх питань, що становлять взаємний інтерес, на засадах взаємоповаги і взаєморозуміння», — заявила вона.
А Дмитро Кулеба, український міністр закордонних справ, повідомив, що Україна заборонила в’їзд двом угорським урядовцям, котрі під час проведення виборчої кампанії агітували у Закарпатській області. Він не уточнив, кому саме заборонили в’їзд і додав, що ці дії розцінюють як втручання у внутрішні справи України. Але засоби масової інформації з’ясували, що серед них є державний секретар канцелярії прем’єра Угорщини.
«Не треба все зводити виключно до одного повідомлення у Facebook мого колеги Петера Сіярто. Йдеться про угорську політику загалом. Наша позиція дуже проста, ми вчора дали оцінку цим діям. Те, як поводилася угорська влада напередодні виборів і в день голосування, є втручанням у внутрішні справи України», — заявив міністр і додав, що Україна вже повідомила наглядову місію Організації з безпеки та співпраці в Європі про втручання Угорщини в українські місцеві вибори.
Натомість Петер Сіярто назвав заборону Києвом в’їзду в Україну двом угорським чільним посадовцям «жалюгідною та безглуздою». Він зазначив, що Будапешт наразі не отримав офіційного повідомлення про цю заборону, однак, на його думку, Україна вчинила «недружні кроки» щодо Угорщини, викликавши її посла і вирішивши заборонити в’їзд ще двом угорцям. «Цим Україна надсилає меседж, що вона відмовилася від підтримки Угорщиною своїх зусиль щодо євроатлантичної інтеграції», — зазначив п. Сіярто та привітав із перемогою на місцевих виборах в Україні угорських кандидатів.
Свою чергою, Петер Стано, речник Європейської комісії (ЄК), на брифінгу у Брюсселі (Бельгія), оголосив, що дипломатична суперечка між Києвом і Будапештом жодним чином не вплине на позиції Європейського Союзу (ЄС) щодо співпраці з Україною. «Це питання двосторонніх відносин між двома країнами і єдине що ЄС може зробити, це закликати всі сторони вирішити питання на основі добрих сусідських відносин», — зауважив він.
Крім цього, чиновник нагадав, що Євросоюз нещодавно вкотре підтримав європейські прагнення України. «Україна важливий партнер, ми маємо найамбітнішу угоду про асоціацію і ми продовжуємо співпрацю, щоб наблизити Україну до ЄС якомога ближче. У політиці ЄС щодо України немає жодних змін», — запевнив він.
Також речник ЄК відповів на запитання про те, що робитиме ЄС, якщо Угорщина блокуватиме рішення щодо України, які потребують одностайного рішення. «ЄС продовжує співпрацю з Україною, ґрунтуючись на визначеному переліку критеріїв і очікувань і я не буду спекулювати, чи може це змінитися», — пояснив він.
А Віктор Орбан, прем’єр Угорщини, просунувся ще далі за свого міністра. На зустрічі з Девідом Корнстайном, послом США, котрий завершує свою роботу в Будапешті, він заявив, що буде радий перемозі Дональда Трампа на президентських виборах президента Сполучених Штатів. Глава угорського уряду вважає теперішнього господаря Овального кабінету лідером, котрий «врятував консервативну Америку й увійшов до числа найбільших американських президентів» і з приходом якого Угорщина відчула відкритість, чесність і дружній підхід з боку США. Також, за словами п. Орбана, раніше він не сподівався на таку широку співпрацю між двома країнами в дипломатичних і зовнішньополітичних питаннях. Тепер же Сполучені Штати й Угорщина діють на міжнародній арені, як друзі. Також угорський прем’єр привітав Емі Коні Барретт із призначенням на посаду судді Верховного суду США (її обрання принесло Трампу партійну перемогу всього за тиждень до виборів. — Ред.).
Як повідомляв «Міст», Угорщина назвала умови, за яких зніме своє вето.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply