Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

Убивча любов до студентки

Автор:

|

Жовтень 01, 2021

|

Рубрика:

Убивча любов до студентки
Дарина Косенок

За результатами судово-психіатричної експертизи 20-річного Нестора Литвинчука, підозрюваного у жорстокому вбивстві 19-річної львівської студентки, визнали психічнохворим. Дарина Косенок із Кам’янська на Дніпропетровщині та Нестор Литвинчук із Житомира почали зустрічатися восени 2019-го. На той час обом було по 18 років. Познайомилися через соціальні мережі, вперше зустрілися у Львові, де дівчина навчалася на філологічному факультеті Львівського національного університету ім. Івана Франка за спеціалізацією «перська мова».
Вони разом приїжджали до батьків Дарини у Кам’янське. На маму дівчини хлопець справив позитивне враження. «Бачила його один раз, коли приїжджав автомобілем за донькою. Невисокого зросту, худенький, поводився коректно, був спокійний і ввічливий. Я довіряла своїй доньці, а в них були серйозні стосунки», — розповідає Ганна Косенок, мама дівчина.
Зате Андрій Косенок каже, що хлопець йому одразу не сподобався. Насторожувало, що той ніде офіційно не працював і не навчався, але дозволяв собі жити на широку ногу та розкидатися грішми. Нестор по кілька місяців жив у різних містах (Києві, Одесі, Львові), де винаймав недешеве житло, орендував автомобілі. Батько навіть припускав, що хлопець торгує наркотиками. «Даша розповідала, що він займався біткойнами, проводив курси — навчав людей, як заробляти на криптовалюті. У мене це викликало сумніви. Він постійно змінював місця проживання, витрачав великі гроші на житло — по 15 тис. грн у місяць. Не дослухався, коли Даша йому казала зменшити витрати і відкладати гроші, щоб влаштувати майбутнє, а жив у своє задоволення», — розповідає батько.
Молодята зустрічалися близько року. Коли ж Нестор почав виявляти несподівану аґресію і занадто контролювати Дарину, вона вирішила розірвати з ним взаємини. Хлопець її не відпускав. «Вони фактично розійшлися восени минулого року. Але він продовжував її переслідувати, погрожував, що накладе на себе руки, — розповідає п. Ганна. — Даша була дуже співчутлива та добра, її це турбувало. Вона казала: мамо, якщо з ним щось станеться, я собі цього ніколи не пробачу. Він на цьому зіграв, виманив її шантажем. Вона хотіла з ним розійтися по-людськи. Він це розумів і зробив так, щоб вона не дісталася нікому».
Запросив дівчину до свого помешкання, а наступного дня її знайшли вбитою. Підозрюваного правоохоронці оперативно затримали у Східниці, куди він встиг утекти і переховувався в одному з гостелів. Під час затримання зізнався у скоєному.
Суд обрав Нестору Литвинчуку запобіжний захід — тримання під вартою без права внесення застави. У межах слідства провели стаціонарну судово-медичну експертизу у Львівській психіатричній лікарні та виявили в нього психічну хворобу. «Пацієнт страждає тимчасовим хворобливим розладом психічної діяльності у формі поліморфного психотичного розладу, не може усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними», — йдеться у висновку експертів-психіатрів.
Натомість експерти не відповіли на запитання, був він психічнохворим на момент вчинення вбивства, чи його психіка була порушена уже після цього. Це важливо, щоб зрозуміти обставини злочину. За словами психіатрів, це можливо встановити під час додаткової судово-психіатричної експертизи лише після його лікування у психіатричному закладі зі суворим наглядом.
Взявши до уваги висновок експертів, змінив Нестору Литвинчуку запобіжний захід — тепер його утримують не в слідчому ізоляторі, а у Львівській обласній психіатричній лікарні.
Натомість батьки дівчини сумніваються у висновках львівських психіатрів і вимагають незалежної судово-психіатричної експертизи в Дніпрі або в Києві. «Він «косить» під хворого. Вони пишуть, що в нього якісь психічні розлади, але це все маячня», — категорично заявляє Андрій Косенок. На його думку, в такий спосіб вбивця його доньки хоче уникнути покарання.
«Ми клопочемо про проведення незалежної експертизи, — додає мама дівчини Ганна Косенок. — Яким би не був висновок незалежної експертизи, я його прийму. Є багато питань до львівської експертизи, висновки дуже обтічні. Зараз він хворий, а відповісти, чи був він хворий тоді, вони не можуть. Раз не можуть, нехай ще раз проводять експертизу».
Нестор Литвинчук виріс без батька, його виховала мама. Також у нього є молодша сестра, хвора на аутизм важкої форми. Зараз Ганна Литвинчук зі сльозами розповідає про сина, наполягає, що він хворий. Жінка картає себе за те, що вчасно не помітила в нього ознаки психічної недуги. «Те, що з Дашею посварився і вони розійшлися, я розуміла, що він дуже важко це переживав — схуд, ходив дуже сумний, пригнічений. Це було за кілька місяців до того, як це все сталося. Розумію, що це моя велика провина як мами, мені потрібно було якось з ним обговорювати цю тему. Тоді не розуміла, що це були сигнали психічної хвороби, — запевняє вона. — Раніше він був хорошою людиною, хорошим сином — добре вчився, був дуже здібний. У нас хороша сім’я».
Зараз мама має можливість спілкуватися з Нестором, який проходить лікування у Львівській психлікарні, лише телефоном. Але вбивство Дарини з сином не обговорювала. «Для мене головне, щоб його вилікували. Я б дуже хотіла, щоб він продовжував повноцінне життя та допомагав Дашиним родичам, — каже п. Ганна. — Думаю, що на момент скоєння злочину він не розумів, що робить. Він був дуже хорошою людиною. Цей злочин вчинила його хвороба».
Мама Нестора за кілька місяців після вбивства їздила до мами Даринки — просила пробачення. А її сину загрожує 15 років в’язниці за умисне вбивство. Якщо буде остаточно встановлено, що він вчинив злочин у стані неосудності, його звільнять від кримінальної відповідальності та продовжать примусове лікування.
Як повідомляв «Міст», студент влаштував стрілянину в російській Пермі.

Наталія Шутка, Zaxid.net

About Author

Meest-Online