Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

У Миколаєві може повторитися бейрутська траґедія

Автор:

|

Серпень 13, 2020

|

Рубрика:

У Миколаєві може повторитися бейрутська траґедія
Миколаївський порт

Як писав «Міст», 4 серпня в порту Бейрута під час зварювання в ангарі, де з 2014 року зберігали конфіскований нітрат амонію стався потужний вибух, який знищив мало не половину столиці Лівану. Після цього спалахнули антиурядові протести зі звинуваченнями уряду у недбалості. На вулицях розпочався хаос, постраждали 109 осіб. Мітинґарі зайняли будівлю Міністерства закордонних справ, розпочалася стрілянина, підпалили кілька авто на автостоянці біля зовнішньополітичного відомства. Протестувальники створили петицію зі закликом повернути країну під контроль Франції. Відтак ліванський уряд у повному складі подав у відставку, що вгамувало протести.
Така ж траґедія може повторитися й в Україні. Адже в Миколаївському порту вже майже два роки зберігають заарештований вантаж із 3,2 тис. т простроченої аміачної селітри. Фахівці зазначають, що це більше, ніж вибухнуло в Бейруті.
Про це першим повідомив Андрій Сенченко, глава громадської організації «Центр аналітичних досліджень». Він нагадав, що за цей вантаж відкрили кілька карних проваджень. Зокрема, в Службі безпеки України зазначали: «Досудовим розслідуванням встановлено, що 18 вересня 2018 року в пункті пропуску через державний кордон України «Миколаївський морський торговельний порт» оформили прибуття корабля «Тузла» (прапор о. Кука) з вантажем аміачна селітра, кількістю 3,2 тис. т. Відправник товару — Казахстан. Після переміщення залізничним транспортом його завантажили на судно в порту Поті (Грузія). 20.09.2018 до Державної екологічної інспекції Північно-Західного реґіону Чорного моря надійшла інформація про ввезення на територію України торговий порт добрив, термін придатності яких минув».
Коли ж слідчі проводили огляд заарештованого товару, вони виявили, що невстановлені представники компанії-експедитора намагалися надати вантажу «товарного вигляду», щоб випустити його у вільний обіг на території України.
«06.11.2018 на території 12 причалу Миколаївського морського торгового порту провели огляд, під час якого виявили брезентові мішки зі сипучою речовиною в формі кульок білої форми. Згідно з інформацією, що міститься на пакувальній тарі, це аміачна селітра», — йдеться в постанові Шевченківського суду від листопада 2018-го. А рішенням Київського апеляційного суду від 28 січня 2019 року арешт селітри в порту зберегли.
Про саму ситуації розповідала ще 2018-го активістка Тетяна Локацька. «Коли селітра була ще в порту Грузії (2017 року. — Ред.), міжнародна компанія SGS провела її експертизу. Висновки: товар втратив свої властивості і непридатний для добрива. Його навіть вивантажили. Однак екологічна інспекція оформляти вантаж відмовилася. Водночас в Україні добриво аміачна селітра виробляють лише кілька заводів, всі вони належать олігарху Дмитру Фірташу. Гарантувати, що небезпечний вантаж не знищить Миколаїв, не може гарантувати ніхто.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply