Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

У Києві знову осквернили могилу Лесі Українки

Автор:

|

Березень 01, 2018

|

Рубрика:

У Києві знову осквернили могилу Лесі Українки

У Києві на Байковому кладовищі вандали осквернили могилу видатної української поетеси Лесі України, вкравши з пам’ятника бронзові гірлянди. Про це повідомив Михайло Сидоржевський, глава Національної спілки письменників України (НСПУ).
«25 лютого — День народження Лесі Українки. Напередодні, як і в попередні роки, до її могилі на Байковому кладовищі прийшли письменники, працівники Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки, шанувальники таланту Лесі. І буквально остовпіли побачивши сплюндрований пам’ятник великій поетесі. Від величних бронзових гірлянд, які з усіх боків прикрашали пам’ятник, залишилися лише металеві штирі», — написав він у Facebook. За словами п. Сидоржевського, НСПУ має намір звернутися з відповідною заявою до поліції, а також проситиме Міністерство культури відновити пам’ятник.
Нагадуємо, що бронзові гірлянди з пам’ятника Лесі Українки на Байковому кладовищі крадуть не вперше. Минулої весни був подібний випадок. Тоді поліціянти затримали вандала. Чоловік здав викрадені прикраси в металобрухт за 300 грн. Могила Лесі Українки — пам’ятник історії національного значення. 1939 року на могилі встановили надгробний бронзовий пам’ятник на гранітному постаменті роботи скульптора Галини Петрашевич.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply