Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

У ДНР українську позбавили статусу «державної»

Автор:

|

Березень 25, 2020

|

Рубрика:

У ДНР українську позбавили статусу «державної»
Павло Клімкін

Окупаційна влада в Окремих районах Донецької області вирішила більше не вважати українську мову «державною» на підконтрольній їй території. Таку поправку внесли до «конституції ДНР». Згадку про українську мову вилучили з формулюванням, що за шість років «застосування української мови як державної досі не знайшлося її практичної реалізації».
Водночас Олексій Сухінін, так званий представник глави ДНР у «народній раді», заявив, що використання російської мови в ДНР задекларовано рядом нормативних правових актів. За його словами, вилучення української мови з числа «державних» не порушує прав місцевих жителів, оскільки вони можуть продовжувати використовувати її під час приватного спілкування та при здобутті дошкільної, початкової загальної й основної загальної освіти.
При цьому те, що російську мову на цих територіях зробили державною, на думку Сухініна, сприятиме «примноженню і збагаченню духовної культури держави і зміцненню міждержавних зв’язків». Мовна поправка до «конституції ДНР» вступить у силу після підпису Дениса Пушиліна, ватажка ДНР.
Цей вчинок прокоментував Павло Клімкін, колишній міністр закордонних справ України. «Так звана народна рада так званої ДНР прийняла рішення про «зачистку» української мови — вона вже не буде державною. Росія готується забрати ці території незалежно від подальшого статусу, і для цього будує російську реальність другого ґатунку», — написав він у Facebook.
За словами п. Клімкіна, видача жителям окупованих територій російських паспортів, прийняття рішення про начебто межі так званої ДНР у межах Донецької області, «зачистка» свідомості — це все елементи одного плану. А запропоновані Путіним нові правки до Конституції РФ це легітимізують.
«Тому будь-яка домовленість із РФ без наших західних партнерів буде сприяти реалізації російського сценарію. А першим пунктом плану буде примус до прямого діалогу з окупаційними адміністраціями РФ. Будь-які міжсобойчики з Росією завжди погано завершуються, — застеріг він. — Якщо Європейський Союз хоче прогресу по Донбасу, хай туди заходить. Це й буде достойне рішення для тих, хто претендує на лідерство на континенті».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply