Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

У ДНР була гулянка, або завезли неякісний алкоголь

Автор:

|

Липень 20, 2017

|

Рубрика:

У ДНР була гулянка, або завезли неякісний алкоголь

Олександр Захарченко

Олександр Захарченко, ватажок терористичної організації «Донецька народна республіка» (ДНР), наче з дуба впав. 18 липня він заявив про створення нового «державного утворення» — Малоросії. «Ми вважаємо, що держава Україна в тому вигляді, який вона мала, не підлягає відновленню. Ми, представники реґіонів колишньої України, за винятком Криму, заявляємо про заснування нової держави, яка стає наступницею України. Нова держава матиме назву Малоросія, адже назва «Україна» себе дискредитувала», — сказав він.
За словами терориста, столицею Малоросії буде Донецьк, а Київ залишиться історико-культурним центром без статусу столичного міста. «Державним прапором Малоросії визнається прапор Богдана Хмельницького», — додав він.
Бандит вважає, що необхідно буде ввести в утворюваній «країні» надзвичайний стан на три роки. «На цей час буде заборонена діяльність будь-яких партій, у цей же термін розпочинаються розслідування зі залученням міжнародної громадськості за злочинами в Одесі, на Майдані та на Донбасі» — запевнив він. Але таку заяву можна було зробити хіба з глибокого похмілля.
Адже маріонетку Кремля не підтримали навіть у самій «республіці». Так, Денис Пушилін, «постійний повноважний представник» ДНР, заявив, що ініціатива Захарченка про створення Малоросії є дискусійною. «Нормативних актів немає. Це лише ідея, яка сприймається неоднозначно і в ЛНР, і в ДНР, і в РФ», — заявив він.
В іншій терористичній організації — «Луганська народна республіка» (ЛНР) — створення нового «державного утворення назвали несвоєчасним». Таку думку висловив Владислав Дейнего, представник ЛНР на перемовинах у Мінську (Білорусь). А Володимир Дегтяренко, голова «народної ради» ЛНР, запевнив, що в конференції щодо заснування нової «держави Малоросія», участі не брали.
Офіційно не підтримали таку ініціативу й у Москві. «Ця ініціатива не вписується у Мінський процес, я сприймаю це тільки як запрошення до дискусії, жодних правовстановлюючих наслідків ця заява не має», — заявив Борис Гризлов, повноважний представник РФ у контактній групі з врегулювання ситуації в Україні.
Натомість Ірина Геращенко, представник України у цій же групі, вважає, що таким чином перед перемовинами у «нормандському форматі» Путін піднімає ставки, щоб відвернути увагу від питань безпеки та звільнення полонених. Своєю чергою, Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, заявив, що Кремль погрозами створити «Малоросію» намагається розіграти «абхазький» сценарій на Донбасі.
Однак історія з проголошенням Малоросії не така дурнувата, як здається на перший погляд. Варто лише згадати про заяву Путіна, що весь південний схід України — це колишня Малоросія. Після цього відразу ж почалося вторгнення російсько-терористичних військ на територію Донецької та Луганської областей. Тепер пропонується нова концепція — оголосити всю Україну такою, що не відбулася та запустити проект васального утворення як майбутньої частини РФ. Адже Малоросія була частиною Російської імперії. Тобто планується не «абхазький», а «південно-осетинський сценарій» із наступним об’єднанням. А без схвалення Кремля його маріонетка Захарченко не патякав би.
Першою на його заяву відреагували у Німеччині. «Цей крок повністю неприйнятний. Захарченко не має повноваження говорити від імені цієї частини України», — заявили у вівторок у німецькому уряді. — Вирішення конфлікту на сході України можливе лише шляхом реалізації мінських домовленостей». Чекаємо на реакцію решти світу.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply