Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Тимошенко лікуватимуть за межами колонії

Автор:

|

Квітень 05, 2012

|

Рубрика:

Тимошенко лікуватимуть  за межами колонії

Віктор Пшонка (на фото), генеральний прокурор України, доручив забезпечити обстеження та лікування Юлії Тимо­шенко в спеціалізованій медичній установі за межа­ми колонії. «Розглянувши відповідні звернення захисту Ю. Тимошенко, які депутати фракції БЮТ передали генеральному прокурору України під час особистої зустрічі 23 березня 2012 року, Віктор Пшонка дав відповідне доручення Державній пенітенціарній службі України, а також Міністерству охорони здоров’я України вжити необхідних заходів у межах чинного законодавства для забезпечення обстеження та лікування засудженої Ю. Тимошенко в спеціалізованій медичній установі за межами Качанівської виправної колонії», — ідеться в повідомленні Генеральної прокуратури України (ГПУ).

Сергій Власенко, захисник екс-прем’єр-мі­ністра, заявив, що п. Ти­мо­шенко повинна пройти лікування в клініці, яку вкажуть німецькі лікарі, котрі й поставили їй діагноз. «Ключовим питанням є таке: оскільки рекомендації з лікування давали німецькі лікарі, то вони й мають визначити ту клініку, що забезпечуватиме виконання їхніх рекомендацій», — наголосив п. Власенко.

«Звичайно, можна скерувати Юлію Володимирівну в якусь лікарню, яка просто не буде відповідатиме вимогам її лікування. Це повинен бути стаціонар спеціалізованої медичної клініки», — наголосив правник, зазначивши, що такий заклад мають перевірити німецькі лікарі.

«Якщо цих вимог буде дотримано, то ми, звичайно, будемо раді, що нарешті через 17 днів буде виконано припис Європейського суду з прав людини», — підкреслив захисник. Сергій Власенко також зауважив, що захист п. Тимошенко не дасть згоди на те, аби її спочатку перевели з колонії в будь-яку медустанову, для того щоби потім визначити спеціалізовану клініку. «Це — неправильний підхід. Ми не хочемо, щоб Юлію Володимирівну перевели в якийсь медичний заклад і гордо поставили галочку, що вони виконали рішення Європейського суду», — підсумував п. Власенко.

Своєю чергою, Ігор Андрушко, помічник голови Державної пенітенціарної служби, повідомив, що питання про охорону Юлії Тимошенко під час її лікування за межами Качанівської колонії буде вирішене найближчим часом. «Є практика, коли засуджених вивозять і конвойні війська, і працівники пенітенціарного відомства. Тому я ще не готовий сказати, як усе буде відбуватися, яка буде охорона в цьому випадку, якщо буде прийнято позитивне рішення», — заявив п. Андрушко. За його словами, відповідне питання буде розглядатися Державною пенітенціарною службою. Відповідаючи на запитання, чи може бути прийнята пропозиція німецької сторони про лікування п. Тимошенко в Німеччині, Ігор Андрушко заявив: «Пропозиції щодо лікування надає багато країн. Рішення стосовно цього питання немає, і я цієї теми не обговорюю».

Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply