Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

ТСК відзвітувала про справу «ваґнерівців»

Автор:

|

Вересень 15, 2021

|

Рубрика:

ТСК відзвітувала про справу «ваґнерівців»
Мар’яна Безугла

Майже закінчила роботу тимчасова слідча комісія (ТСК) Верховної Ради України (ВРУ) щодо витоку інформації про операцію зі затримання бойовиків російської приватної військової компанії (ПВК) «Ваґнер». Повідомити про попередні результати до журналістів вийшла Мар’яна Безугла, голова ТСК. Вона розповіла, що це була не спецоперація, а «спеціальний захід», а бойовиків мали затримати у Стамбулі турецькі силовики, позаяк «ваґнерівці» воювали у Сирії.
«У липні (2020 року. — Ред.) до Головного управління розвідки Міністерства оборони України звернулася Служба безпеки України і виникла ідея щодо того, щоб спробувати витягти частину осіб (які воювали на Донбасі проти України. — Ред.) із території Російської Федерації (РФ) на територію України, — запевнила вона та наголосила, що це був суто український «спеціальний захід» без участі інших країн, кооперації з Туреччиною також не було.
ТСК також начебто дізналася, що серед 33 «ваґнерівців» одна особа була агентом і працювала на спецслужби Білорусі, а ще один учасник групи був інформатором для спецслужб Республіки Білорусь (РБ). Депутатка нагадала, що РФ отримала саме 32 бойовиків, а один залишився у РБ. Відтермінувати операцію вирішили українські спецслужби.
ТСК також дійшла до висновку, що цей захід був «доволі амбітний, і мав недоліки в плануванні й роботі». «Наша спецслужба програла у цій боротьбі між трьома спецслужбами — України, Білорусі та РФ, але тим не менш, не була спровокована на щось гірше, і це не призвело до реально відчутних міжнародних наслідків, а тим паче катастрофічних, які ми спостерігали у ситуації з Протасовичем», — зазначила п. Безугла. Крім цього, ТСК дійшла висновку, що п’ятий президент Петро Порошенко не міг санкціонувати цей «спеціальний захід», оскільки його планували у липні 2020 року.
Відтак у партії «Європейська солідарність» (ЄС) заявили, що Мар’яна Безугла «поширила відверту брехню». «Саме п’ятий президент Петро Порошенко санкціонував початок спецоперації проти ПВК «Ваґнер». А президент Зеленський завалив її фінал, перекресливши ризиковану високофахову роботу українських спецслужб. Псевдо ТСК винятково з вірних «слуг», у роботі якої не брала участі жодна інша фракція чи депутатська група, має єдину мету — прикрити і захистити зрадників в Офісі президента України. Тому ЄС не брала і не братиме участі в їхній виставі. Ми вимагаємо голосування повноважної ТСК за участі усіх політичних сил парламенту, за винятком проросійської «Опозиційної платформи — За життя».
Як повідомляв «Міст», Володимир Зеленський зізнався в брехні про «ваґнерівців».

Роман Петренко, УП

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply