Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

То Кучма та Єрмак — уже не зрадники?

Автор:

|

Січень 22, 2021

|

Рубрика:

То Кучма та Єрмак — уже не зрадники?
Леонід Кучма підняв руки вгору перед ворогом

Спецслужба підозру депутата Верховної Ради України (ВРУ) не підтвердила.

«В інтересах ворога»
Володимир В’ятрович, депутат парламентської фракції «Європейська солідарність», іронізував минулого тижня у Facebook: «Якщо дієте в інтересах ворога і здаєте національні інтереси на переговорах з ним — то це не злочин. А «лише погодження поточного робочого документа, який зафіксував результати обговорення низки питань». «Якщо думаєте, що це невдалий жарт, прочитайте постанову слідчого Служби безпеки України (СБУ) про закриття кримінального провадження з приводу мінської зради Кучми й Єрмака. Нагадаю, що спецслужба спершу взагалі відмовилася почати кримінальне провадження за моїм зверненням, відверто порушуючи закон. І лише через суд мені вдалося змусити СБУ почати розслідування», — пояснив історик.
Ще 10 квітня 2020-го п. В’ятрович повідомляв, що Шевченківський районний суд у Києві зобов’язав на його вимогу СБУ внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань заяву про державну зраду тодішнього представника України в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на сході України (ТКГ) Леонідом Кучми та голови Офісу президента України (ОПУ) Андрія Єрмака. Бо той завірив підписом ухвалене 11 березня в Мінську рішення ТКГ створити через 14 днів спільну з представниками окремих районів Донецької й Луганської областей (ОРДЛО) «консультативну раду».
Колаборанти оголосили її свідченням згоди України розпочати з ними «прямий діалог». А у французькому часописі Le Figaro констатували: «11 березня президент України повів під політичним і воєнним тиском Російської Федерації (РФ) свою країну до підписання документа, який прямо визнає самопроголошені утворення в Донецьку та Луганську за легітимні політичні сторони переговорів. Київ здався й у Донецьку святкують».
Натомість «Радіо Свобода» наголосило: «Це означає визнання суб’єктності незаконних збройних сепаратистських угруповань ДНР і ЛНР, підтримуваних і скеровуваних Росією і визнаних в Україні терористичними, а також визнання кремлівської тези про «внутрішній конфлікт» в Україні, бо РФ зі сторони переговорів із Україною перетворюється лише на стороннього спостерігача».
Тож Анатолій Гриценко, колишній міністр оборони України, резюмував: «Влада погодилася остаточно визнати ОРДЛО повноцінним суб’єктом. Зовнішню воєнну аґресію з боку РФ проти України протокольно/процедурно зведено до «внутрішнього конфлікту в Україні».
А телеведуча Наталія Седлецька зауважила: «Вперше посадова особа України підписала спільний документ із бойовиками. Голова ОПУ підписався під одним документом із представниками угруповань ЛДНР».

«Фіксується суб’єктність»
Натомість п. Єрмак твердив, що «необхідність проводити консультації» з колаборантами РФ не є їхнім визнанням як окремого суб’єкта перемовин. Але у впливовому київському часописі «Дзеркало тижня», оприлюднивши текст ухваленого 11 квітня, підкреслили: «У Мінську підписані домовленості про створення органу, яким фіксується суб’єктність ОРДЛО, а Росія в статусі гаранта-спостерігача виявилася нарівні з Німеччиною, Францією й Організацією з безпеки та співпраці в Європі».
Тетяна Силіна, оглядачка часопису, прокоментувала ухвалу ТКГ так: «За стіл переговорів або, пардон, «консультацій», на рівних правах і в рівному статусі саджають представників офіційної України та самопроголошених ДНР і ЛНР. Це те, від чого Київ категорично відмовлявся всі шість років. Росія є аґресором, з допомогою даного формату отримує підтвердження своєї мантри «нас там немає» й всідається за стіл переговорів у якості «посередника», а не учасника конфлікту».
Тож Марія Золкіна, аналітикиня фонду «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва», констатувала: «Єрмак визнав легітимність самопроголошених представників Л/ДНР. Його підпис із приміткою «Згоден» стоїть під документом, у якому такі собі Дейнего та Никанорова названі «повноважними представниками окремих районів Луганської та Донецької областей. Україна й ОРДЛО матимуть у консультативній раді однакові права! По десять делегатів, які мають однаковий статус — право вирішального голосу». 
Відтак громадські організації нагадали у зверненні до президента України: «На окупованих територіях немає жодних легітимних органів чи осіб, які можуть «представляти інтереси територій» чи людей, що вимушені жити під окупацією. Це Росія окупувала український Крим і частину Донбасу. РФ поширює неправдиву інформацію щодо того, що в Україні «не війна, а «внутрішній конфлікт». Будь-які спроби легітимізувати керованих Росією бойовиків як сторону у переговорному процесі ведуть до фактичного визнання цієї тези та зняття відповідальності із держави-аґресора».
60 депутатів пропрезидентської парламентської фракції «Слуга народу» підписали різкого листа до президента зі засудженням ухваленого в Мінську (Білорусь). Один із них, Єгор Чернов, назвав консультативну раду «першим кроком до того, щоб РФ уникла відповідальності за своїми зобов’язаннями в теперішньому конфлікті, який вона хоче перетворити на звичайну громадянську війну і змусити нас піти на прямі переговори з маріонетковими органами».
Депутатка-«слуга» Єлизавета Ясько зауважила: «В міжнародному праві існує концепція «де-факто визнання», згідно з якою подібні дії з боку України можуть бути трактовані як визнання представників так званих ЛНР/ДНР єдиними належними представниками територій ОРДЛО». А депутат-«слуга» Дмитро Наталуха наголосив: «Згідно з положеннями закону України «Про особливості державної політики зі забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях» № 2268 від 2018 року РФ здійснює тимчасову окупацію територій в Донецькій і Луганській областях. Відповідно до законодавства України на тимчасово окупованій території, узурпувавши виконання владних функцій, діють окупаційні органи влади РФ. Тож українське законодавство унеможливлює визнання в будь-якій формі будь-яких органів влади так званих ЛНР, ДНР, ОРДЛО. Реалізація на практиці оприлюдненого українськими засобами масової інформації положення про консультативну раду закладає основу для того, щоб поставити під сумнів закріплену в законодавстві України позицію нашої держави про те, що на сході України відбувається збройна аґресія з боку РФ».

«Порушення законодавства»
Торік 14 березня тисячі учасників відзначення в центрі Києва Дня українського добровольця вимагали, «аби влада припинила легалізацію так званих ОРДЛО». Тож 25 березня на черговому засіданні ТРК «консультативну раду» так і не створили.
30 березня Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, запевнив, що «питання, пов’язані з «Консультативною радою», призупинені. А президент України пояснив 6 квітня: «У Мінську 11 березня було підписано робочий документ — протокол, який носить декларативний характер і не передбачає настання правових наслідків (виникнення зобов’язань сторін), у т. ч., «жодним чином не легітимізує суб’єктність ОРДЛО». Протокол не є міжнародним договором, відтак уповноваження президентом України на підписання/рішення про відкликання підписів під робочим документом засідання ТКГ у Мінську 11 березня 2020 року не регламентоване законодавством».
Коли ж В’ятрович 13 січня ц. р. повідомив, що головне слідче управління СБУ закрило «кримінальне провадження за фактом можливого здійснення ексголовою української делегації в Тристоронній контактній групі на переговорах у Мінську, другим президентом України Леонідом Кучмою та керівником офісу президента Андрієм Єрмаком державної зради», то оприлюднив і скани наданої йому в СБУ відповіді. У ній зазначено: «Дії представників української делегації у ТКГ 11 березня 2020 року не можуть трактуватися як надання сприяння іноземній державі у проведенні підривної діяльності проти України, оскільки це було погодження поточного документа, який зафіксував результати обговорення низки питань. Безпосередньо кримінального злочину в цьому кримінальному провадженні немає».
Натомість Олександр Турчинов, колишній голова ВРУ, констатував: «Спроба українських представників у ТКГ у Мінську визнати суб’єктність російських окупаційних адміністрацій є грубим порушенням національного законодавства, відмовою від захисту національного суверенітету і територіальної цілісності країни».
А політолог Віктор Каспрук дійшов такого висновку: «Мінські протоколи цілком можна кваліфікувати як умисне завдання шкоди суверенітету і державній безпеці України та надання іноземній державі й її представникам допомоги у проведенні підривної діяльності проти Української держави».
Як повідомляв «Міст», Кучма від імені України погодився на «формулу Штайнмаєра».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply