Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Світ засудив перепис населення в АРК

Автор:

|

Жовтень 31, 2021

|

Рубрика:

Світ засудив перепис населення в АРК

Міністерство закордонних справ (МЗС) України засудило проведення Російською Федерацією (РФ) перепису населення 15 жовтня по 14 листопада на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим (АРК). У відомстві заявили про своє право застосування заходів у відповідь. «Проведення перепису на тимчасово окупованій території є недружнім актом стосовно нашої держави, і ми залишаємо за собою право застосування реторсій (правомірні примусові дії держави у відповідь на недружній акт іншої держави. — Ред.)», — йдеться в повідомленні.
Дипломати зазначили, що такі дії РФ спрямовані проти державного суверенітету та територіальної цілісності України й є продовженням спроб легітимізувати спробу анексії українського півострова і поширення на його територію дію російського законодавства.
«Наголошуємо, що відповідно до положень резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262, так званий референдум в АРК і м. Севастополь, проведений російською окупаційною адміністрацією 16 березня 2014 року, не має юридичної сили і не може стати підставою для будь-якої зміни статусу Кримського півострова, в т. ч. бути підставою для відображення результатів перепису населення в окупованому Криму як частини загальноросійського перепису», — наголосили в українському зовнішньополітичному відомстві.
Там нагадали, що учасники міжнародної Кримської платформи у Спільній декларації підтвердили невизнання будь-якої зміни статусу АРК і Севастополя та готові рішуче протидіяти будь-яким одностороннім спробам змінити міжнародний порядок, заснований на верховенстві права. «Закликаємо міжнародне співтовариство засудити проведення РФ всеросійського перепису населення на тимчасово окупованій території України, не визнавати і не використовувати його результати», — резюмували в МЗС.
Першими відгукнулися в Європейському Союзі (ЄС). Там засудили проведення всеросійського перепису в окупованому Криму і чергове незаконне набирання рекрутів до російського війська. Брюссель вимагає від Москви припинити порушення міжнародного права. Про це йдеться в заяві Петера Стано, речника Європейської комісії. «Ці дії є спробою узаконити незаконну анексію Криму і ще більше підірвати суверенітет і територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах», — зазначив він.
Євросоюз закликав РФ припинити всі порушення міжнародного права і гуманітарного права на Кримському півострові. «Європейський Союз буде продовжувати працювати над мирним припиненням незаконної анексії півострова Росією, як було підтверджено на першому саміті Кримської платформи 23 серпня. ЄС продовжуватиме проводити політику невизнання», — резюмував п. Стано.
До цієї заяви долучилися й Сполучені Штати Америки. «США засуджують перепис населення РФ в окупованому Криму як чергову спробу підірвати незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України», — заявив Нед Прайс, офіційний представник Державного департаменту США. Цей коментар процитувало американське посольство в Києві.
Водночас Рада національної безпеки й оборони (РНБО) України запровадили нові обмежувальні санкції проти 237 організаторів виборів до Державної думи РФ на території АРК і на тимчасово непідконтрольних територіях Донбасу. Про це заявив Олексій Данилов, секретар РНБО. «Прийнято рішення щодо тих осіб, які безпосередньо забезпечували роботу щодо виборів на території Криму і в Донецькій і Луганській областях», — наголосив він. За словами чиновника, це продовження санкційної політики України щодо РФ, і цього разу мова йде про список з 237 осіб.
Як повідомляв «Міст», українську не внесли до переліку мов на час перепису населення в РФ.

Павло Дак, «Вголос»

About Author

Meest-Online