Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

Сухпайки, які надіслали військовим, продавали в Інтернеті

Автор:

|

Червень 05, 2014

|

Рубрика:

Сухпайки, які надіслали військовим, продавали в Інтернеті

Американські харчі для військових

Українських солдатів у зоні антитерористичної операції (АТО) годують вітчизняними сухарями замість обіцяних американських сухих пайків. Про це поінформував Дмитро Тимчук, координатор «Інформаційного опору».

«У Міністерстві оборони (МО) дуже ображаються, коли ми говоримо про корумпованість армії. Але ось наші хлопці в зоні АТО розповідають, що замість обіцяних американських сухпайків їм видають українські сухарі. І тут же стає зрозуміло, куди йде американська допомога. Ну, це – справжнє свинство», — обурюється він. Експерт зазначив, що за бажанням МО легко би виявило злодіїв у своїх лавах. Також він додав, що в США подібна продукція не продається в супермаркетах, це — замовлення військового відомства США. Напередодні ж журналісти виявили, що американські армійські сухі пайки продавали в Інтернеті по 120 грн.

Оголошення в Інтернеті
У відповідь на подібні закиди міністр оборони Михайло Коваль усунув із посад чиновників, відповідальних за матеріальне забезпечення Збройних сил (ЗСУ). Про це міністр повідомив у Верховній Раді: «Ми проводимо роботу, спрямовану на те, щоби не було зловживань. На жаль, такі зловживання є. Я віддав наказ про відсторонення деяких посадовців, котрі займалися забезпеченням збройних сил, від посад і передачу їхніх справ до прокуратури. Зловживання — чисельні, але ми тримаємо процес на контролі, щоби їх не допустити надалі». Михайло Коваль, однак, не уточнив, про яких саме посадовців іде мова.
А вже 1 червня Міністерство оборони запевнило, що 300 тис. сухих пайків роздали військовикам, задіяним у антитерористичній операції на сході України, а також іншим підрозділам ЗСУ. Нагадаємо, що їх Україна отримала в березні ц. р. як гуманітарну допомогу від збройних сил країн-партнерів. «Ці пайки забезпечують добову потребу (три раціони) організму мікроелементами, вітамінами, рідинами, білками, калоріями тощо», — ідеться в повідомленні МО.
В оборонному відомстві запевняють, що після розмитнення гуманітарний вантаж почали роздавати військовим частинам ще 14 квітня: «Загалом уже видано всі 300 тис. раціонів сухих пайків. Зокрема, для підрозділів Високомобільних десантних військ Збройних сил України, Повітряних сил ЗСУ, Сухопутних військ ЗСУ, оперативного командування «Північ», оперативного командування «Південь», Військово-морських сил України, Департаменту військової освіти й науки МО України, Військової служби правопорядку ЗСУ, Тилу ЗСУ, Озброєння ЗСУ. У тому числі, 10 тис. раціонів сухих пайків передано Службі безпеки України».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply