Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Суд залишив Медведчука під домашнім арештом

Автор:

|

Липень 15, 2021

|

Рубрика:

Суд залишив Медведчука під домашнім арештом
Віктор Медведчук

Печерський районний суд Києва 9 липня продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку, народному депутату від проросійської партії «Опозиційна платформа — За життя» на два місяці, до 7 вересня. Засідання суду тривало 13 годин. Адвокати планують це рішення оскаржити.
Прокурори просили суд продовжити терміни досудового слідства у зв’язку з тим, що зараз відбувається збирання доказової бази, проводять експертизи, слідчі дії та встановлюють інші можливі співучасники. Також прокурори просили продовжити запобіжний захід Віктору Медведчуку у вигляді цілодобового домашнього арешту до вересня, підкреслюючи ризики втечі, тиску на ймовірних співучасників, свідків, приховування, знищення, перекручення речових доказів. Крім цього, у справі встановили ще не всіх можливих учасників.
Своєю чергою, адвокати просили скасувати запобіжний захід і зазначали, що ризики необґрунтовані, а підозра — незаконна. На думку захисту, запобіжний захід у вигляді цілодобового арешту порушує право Медведчука на працю. Також адвокати відзначали позитивну репутацію депутата, його міцні соціальні зв’язки і наявність постійного місця роботи. До суду прийшли кілька десятків однопартійців Віктора Медведчука. Вони проявляли бажання взяти його на поруки.
Як писав «Міст», 13 травня суд відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт. На це рішення його захист подав скаргу, а також апеляцію від прокуратури з вимогою заарештувати політика зі заставою в 300 млн грн. 11 травня Служба безпеки України провела в будинку Медведчука обшуки. Пізніше йому, а також народному депутату Тарасу Козаку оголосили підозру в зраді. Потім Ірина Венедиктова, генеральна прокурорка України, озвучила, в чому підозрюють Віктора Медведчука. Йдеться про перереєстрацію за «законами» Російської Федерації в Криму українського газового родовища.
Як повідомляв «Міст», із Медведчука стягнуть 140 тис. грн за позов на книгу про Стуса.

Катря Юськів, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply