Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 5, 2021

Суд виправдав екс-ректора Мельника

Автор:

|

Липень 16, 2015

|

Рубрика:

Суд виправдав екс-ректора Мельника
Петро Мельник

Петро Мельник

Ірпінський міський суд 8 липня ц. р. виправдав Петра Мельника, колишнього ректора Національного університету Державної податкової служби України. Про це повідомив Віктор Романюк, народний депутат України. «Це була традиційна для українських ректорів справа — хабарництво», — написав він у Facebook. Нардеп нагадав, що п. Мельник украв понад 1 млрд грн бюджетних коштів і був відомим фальсифікатором багатьох виборів, а також депутатом від Партії реґіонів.
Як писав «Міст», Петро Мельник був затриманий 27 липня 2013 року при отриманні від
двох громадян України хабарів у розмірі 40 тис. і 80 тис. грн за вступ їхніх родичів у навчальний заклад, яким він керував. 1 серпня 2013-го Печерський районний суд Києва обрав п. Мельнику запобіжний захід у вигляді домашнього арешту до 27 вересня включно. 7 серпня на екс-ректора одягли електронний браслет для відстеження його перебування, а вже 9 серпня арештант утік з-під домашнього арешту, скинувши електронний браслет. 14 серпня 2013 року Петро Мельник був оголошений у міжнародний розшук і 1 квітня 2014-го його затримали після прибуття до Києва з Лондона. 28 травня п. Мельнику повідомили
про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) і ч. 2, 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою) Карного кодексу України.
Павло Петренко, міністр юстиції України, вважає, що виправдувальний вирок колишньому ректору Податкової академії свідчить про «прогнилу» судову систему. «Це може свідчити про те, що судова система у нас, м’яко кажучи, дуже сильно відстає від тих змін, які є в країні», — зауважив він. Міністр висловив сподівання, що прокуратура подасть апеляцію на рішення суду й Апеляційний суд скасує виправдувальний вирок.
А Антон Геращенко, народний депутат України, заявив, що вимагатиме відсторонити суддів Ірпінського суду, котрі виправдали одіозного екс-ректора, і звільнити їх, якщо підтвердиться необґрунтованість рішення. Депутат не виключає, що суддям у виправданні п. Мельника могли допомагати «окремі нечистоплотні співробітники прокуратури Київської області, один зі заступників якої підозрюється у вимаганні в особливо великих розмірах».
«Зараз мої помічники вивчають 122-сторінковий текст судового рішення, яке фіговим листком прикрило звіриний оскал української корупції, — написав п. Геращенко у Facebook. — Готую звернення до Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради юстиції, голови Верховного суду та генерального прокурора з вимогою відсторонити даних суддів від роботи й звернутися до ВРУ з вимогою звільнити їх зі займаних посад, якщо підтвердиться інформація про те, що винесене рішення про виправдання п. Мельника є явно неправосудним».
На думку народного депутата, ГПУ має взяти питання підготовки апеляції у цій справі на свій контроль і домогтися «покарання хабарника». Він також просить Петра Порошенка взяти це питання на особистий контроль. «Інакше всі заяви про боротьбу з корупцією та наведенням ладу в країні залишаться порожнім звуком через кругову поруку суддів, котрі не розуміють, що ми не дозволимо їм ухвалювати незаконні та неправосудні рішення на користь корупціонерів», — заявив п. Геращенко.
Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply