Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

Суд відмовився призначити дату виборів

Автор:

|

Травень 31, 2012

|

Рубрика:

Суд відмовився призначити дату виборів

Вищий адміністративний суд України відмовив Олександрові Данилюку (на фото), координатору громадянського руху «Спільна справа», у встановленні дати виборів київського міського голови. На засіданні 29 травня суддя оголосив лише резолютивну частину рішення. Пан Данилюк у своєму позові просив визнати факт бездіяльності Верховної Ради України (ВРУ), яка мала призначити вибори столичного мера не пізніше ніж за 60 днів до дня чергових виборів, тобто до 5 квітня, чого так і не було зроблено. Олександр Данилюк арґументував свій позов тим, що термін повноважень Леоніда Черновецького, який був обраний мером Києва 25 травня 2008-го, завершується 3 червня 2012 року.

Натомість Микола Томенко, заступник голови Верховної Ради України, заявив, що парламент повинен негайно призначити вибори київського міського голови. Спільно з народними депутатами України Володимиром Яворівським і Юрієм Одарченком він зареєстрував у ВРУ проект постанови «Про призначення чергових виборів київського міського голови та позачергових виборів депутатів Київської міської ради». Цим проектом пропонується призначити чергові вибори Київського міського голови та позачергові вибори депутатів Київради на неділю, наступну після завершення 60-денного терміну з дня набуття чинності цією постановою, і провести їх у порядку, визначеному Законом України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

Обґрунтовуючи необхідність прийняття постанови, її автори нагадують, що нинішній київський мер був обраний на чотири роки — до 3 червня

2012-го. Водночас, термін повноважень Київської міської ради є недостатньо визначеним: за Конституцією, яка діяла 2008 року (коли проходили вибори), цей орган було обра­но на п’ять років, проте, як відомо, Конституційний Суд визнав відповідні положення за неконституційні, повернувши чотирирічний термін обрання.

Крім того, у повідом­ленні прес-служби п. То­менка сказано: народні депутати звертають увагу на те, що ще в лютому 2009 року в парламенті була створена Тимчасова слідча комісія (ТСК) із питань розслідування обставин порушення Конституції України й законів України, ухвалення протиправних рішень посадовими особами Київської міської ради та її виконавчого органу. За результатами проведеної роботи ТСК дійшла висновку, що посадові особи органів Київської міської влади цинічно та зухвало порушують вимоги законодавства, нівелюють норми права, завдають своїми протиправними діями знач­ної шкоди державному та столичному бюджетам, позбавляють територіальну громаду Києва невідчужуваної власності, підривають установлені принципи державного устрою й місцевого самоврядування.

Автори документа також наголошують на тому, що зараз у столиці відсутній леґітимний міський голова, через що вибори необхідно провести якомога швидше. Зокрема, вони звертають увагу на те, що, оскільки є підстави для призначення позачергових виборів до Київської міської ради, а також із метою узгодження термінів повноважень київського міського голови та Київської міської ради, слід призначити вибори мера Києва та депутатів Київради одночасно.

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply