Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 17, 2021

Суд у Херсоні відпустив російську шпигунку на волю

Автор:

|

Жовтень 18, 2020

|

Рубрика:

Суд у Херсоні відпустив російську шпигунку на волю
Тетяна Кузьмич

У Херсоні під заставу в майже 530 тис. грн місцевий суд випустив Тетяну Кузьмич, відому під псевдонімом «Цвєтаєва», яку контррозвідка Служби безпеки України (СБУ) затримала влітку ц. р. за підозрою в державній зраді на користь Федеральної служби безпеки Російської Федерації (РФ).
Заставу внесли за три дні до закінчення терміну арешту, про продовження якого клопотала прокуратура Херсонської області. Дату засідання про продовження терміну тримання під вартою суд не призначив тому, що адвокати Кузьмич відкладали засідання.
За версією слідства, 2015-го Тетяну Кузьмич, керівницю громадської організації «Руська національна громада «Русичъ» і старшу викладачку Херсонської академія безперервної освіти», завербував на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим представник російської спецслужби з псевдонімом «Олександр Престолов».
Жінка шпигувала за українськими службами і передавала зібрані матеріали аґресору, використовуючи електронну пошту, а також особисто зустрічалася з росіянами на окупованому півострові і в Москві.
Під час обшуків за місцем проживання у неї знайшли комп’ютер з відкритою електронною поштою, через яку вона передавала отриману інформацію, і програмою, яка видаляла відправлені файли, стільникові телефони, флеш-накопичувачі, переносний магнітний накопичувач пам’яті, українські сім-карти, кредитні картки «Ощадбанку Росії», російські рублі та російські агітаційні матеріали.
У серпні суд заарештував шпигунку з правом внесення застави в розмірі понад 529 тис. грн. Після цього на зустріч до Кузьмич приїжджало кілька проросійських політичних діячів і адвокатів. Згідно з отриманою СБУ інформацією, керівництво «Росспівробітництва» запропонувало внести заставу за Кузьмич, а також має намір запросити до Херсону представників Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), Організації Об’єднаних Націй, «Червоного Хреста» для надання ситуації розголосу. Крім того, заставу був заплатити Вадим Новинський, проросійський народний депутата України.
Інформацію про те, що на рахунок суду внесли кошти як заставу за Тетяну Кузьмич, а також, що підозрювана вже вийшла зі слідчого ізолятора, підтвердила Світлана Новицька, її захисниця. Посилаючись на адвокатську таємницю, вона відмовилася повідомити, хто саме вніс заставу.
Як повідомляв «Міст», російського шпигуна спіймали у Норвегії.

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply