Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Слухається справа про дуржавну зраду Януковича

Автор:

|

Серпень 17, 2017

|

Рубрика:

Слухається справа про дуржавну зраду Януковича

Віталій Мешечек

Нарешті розпочався процес проти Януковича, який раніше гальмував Віталій Мешечек, його призначений державою адвокат. Адже своїх адвокатів президент-утікач звільнив. Новий захисник просив більше часу на ознайомлення зі справою, але більше тягнути вже не міг. Насамперед п. Мешечек взявся в суді виправдовувати як свого клієнта, так і Путіна.
Прокурори попросили представників Феміди звернути увагу на момент, де Путін каже, що ввів війська в Україну, бо до нього звернувся з листом Янукович. На продемонстроване на засіданні голосування Ради Федерації РФ за введення військ в Україну і провокаційні виступи в ООН зараз покійного представника РФ Чуркіна юрист відреагував своєрідно. «В цих заявах я ніде не почув слів «використати зброю». Тому вважаю це миротворчим заходом», — заявив він. Водночас п. Мешечек заявив, що досі не розмовляв із підзахисним, бо не має такої можливості.
15 серпня суд допитав Юрія Сергєєва, колишнього постійного представника України в ООН, котрий підтвердив, що Янукович надсилав у Кремль листа зі закликом ввести на територію України російські війська та поставив під документом свій підпис. «Звернення Януковича було не просто зачитано і показано. Вранці того ж дня делегація РФ надала йому статус офіційного документа Ради Безпеки ООН», — заявив він. Цей документ зачитали 3 березня 2014 року, і зробив це Віталій Чуркін. «Звертаюся до президента РФ Володимира Володимировича Путіна з проханням використати ЗС РФ для відновлення порядку, миру та стабільності України», — процитував тоді російський дипломат.
Саме цим листом Путін пізніше виправдовував анексію Криму. «Як ви знаєте, у нас є пряме звернення діючого і легітимного президента України Януковича про використання ЗС для захисту життя та свобод громадян України», — казав тоді російський президент.
Що він просив росіян ввести війська, не приховував і Янукович. «Документ такий справді був. Було емоційне рішення — якимось чином вплинути на наступ незаконних збройних формувань», — зізнався він.
Віталій Чуркін помер, за офіційною версію, від серцевого нападу 20 лютого, а влада РФ і Янукович раптом стали спростовувати існування листа. Але ті, хто його бачив, не забули. «Російській владі для пояснення своєї аґресії бракувало цієї ланки», — впевнений п. Сергєєв.
Після судового засідання адвокат Януковича спробував вручити йому виклики в інших справах, де фігурує його клієнт. Журналістів це здивувало, бо це не є компетенцією адвокатів. Дипломат на виклик не відреагував і поїхав геть. У державному обвинуваченні свідченнями екс-постпреда в ООН задоволені, однак нічого не коментують. «Усю оцінку показів буде надано судом», — повідомили прокурори.

Олександр Романюк, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply