Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

Слідство щодо Мельниченка зупинене

Автор:

|

Березень 29, 2012

|

Рубрика:

Слідство щодо Мельниченка зупинене

Служба безпеки України (СБУ) припинила розслідування карної справи стосовно Миколи Мельниченка, колишнього працівника Управління державної охорони, повідомив керівник спецслужби Ігор Калінін. «У зв’язку з невстановленим місцем перебування обвинуваченого досудове слідство в справі зараз припинене, — пояснив він. — Після затримання й видачі п. Мельниченка правоохоронними органами іноземних держав, у яких він може переховуватися, слідство буде відновлене».

Коментуючи офіційну інформацію Генеральної прокуратури України (ГПУ) про те, що колишній майор перебуває в Ізраїлі й ця країна не погоджується на його видачу, Ігор Калінін зазначив: «Річ у тому, що з Ізраїлем у нас немає двосторонньої угоди про екстрадицію… Саме тому Мельниченко, швидше за все, там і перебуває».

Натомість сам Микола Мельниченко заявив, що зараз живе в США й виходив на зв’язок із Службою безпеки України. «Ігор Калінін просто бреше, тому що СБУ вигідно затягувати цю справу, тримаючи мене в напрузі», — заявив утікач. Він, зокрема, наголосив, що коли був в Україні влітку 2011 року, то «вимагав від ГПУ й СБУ, аби вони проводили слідство, але вони нічого не робили».

«Замість цього я отримував погрози на свою адресу й виїхав, щоб урятувати своє життя, аби не повторився прецедент Кравченка (міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка було знайдено мертвим у березні 2005 року). Мене треба допитати, а це можна зробити й телефоном або скайпом, але цим ніхто не займається», — стверджував п. Мельниченко.

Екс-працівник Управління державної охорони, зокрема, нагадав, що пропонував СБУ приїхати в Ізраїль, щоби провести слідчі дії. «Будь-яка країна, яка поважає закон, розуміє, що мене немає за що затримувати, а значить, і підстави видавати Україні — відсутні. Можу сказати, що я зараз перебуваю в США, штат Нью-Джерзі, у місті Вестфілді, за годину їзди від Мангеттена, у свого товариша Івана Мокрицького, і ні від кого не ховаюся. Але зі мною не хочуть проводити слідчі дії. Я пропонував дати свідчення, наприклад, по скайпу, що не забороняється Кримінальним кодексом, або зустрітися з українськими слідчими за кордоном, але моїх умов не приймають. До того ж за останніх півроку я двічі бував на території України», — заявив Микола Мельниченко.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply