Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Сепаратистські заклики й відмова порушувати справу

Автор:

|

Грудень 29, 2011

|

Рубрика:

Сепаратистські заклики й відмова порушувати справу

Генеральна прокуратура України (ГПУ) і Служба безпеки України (СБУ) відмовилися порушувати карну справу проти Юрія Болдирева (на фото), народного депутата від Партії реґіонів (ПР), який заявляв про необхідність відокремлення Галичини від України. Про це заявив Андрій Парубій, заступник голови політради «Нашої України».

Народний депутат наголосив, що ще три тижні тому подав відповідну заяву про порушення карної справи за фактом сепаратистських висловлювань депутата від ПР, які підпадають під 110 статтю Кримінального кодексу України й передбачають обмеження волі терміном від трьох до п’яти років. «Я отримав відповіді як від ГПУ, так і від СБУ. СБУ написала, що це питання перебуває в підслідності Генпрокуратури, а ГПУ — що це питання є підслідне СБУ», — повідомив пан Парубій.

«Нашоукраїнець» переконаний, що відповіді, які він тримав від ГПУ та СБУ, є абсурдними: «Таким чином виявилося, що в Україні відсутня владна структура, яка би могла розслідувати злочини проти державного суверенітету України. Це виявило важливу проблему: якщо завтра відбудеться чергова дія проти цілісності та суверенітету України, у цій державі не буде кому взяти на себе відповідальність і покарати злочинців».

На пленарному засіданні з трибуни Верховної Ради України було озвучено депутатський запит пана Парубія до ГПУ та СБУ з повторною вимогою порушити карну справу проти пана Болдирева. «Подаючи депутатський запит, я поставив таку вимогу перед правоохоронними органами, оскільки слова Юрія Болдирева становлять пряму загрозу для суверенітету України», — підкреслив Андрій Парубій.

У листопаді ц. р., під час виступу в Києві на посольських вечорах посла Російської Федерації в Україні, присвячених 65-річчю Нюрнберзького процесу, пан Болдирев висловив переконання, що Україна має позбутися Галичини. «Я переконаний, що в моєї країни немає майбутнього без подолання наслідків пакту Молотова—Ріббентропа, тому що в одних кордонах утримувати Галичину й Донбас, Галичину та Крим можна тільки силоміць», — заявив депутат.

За його словами, «УРСР створили три кривавих диктатори — Ленін, потім Сталін, який приєднав увесь захід, скориставшись правом сили, і Хрущов, котрий задля етнічного та ментального балансу приєднав Крим». «Цю країну можна утримати, тільки маючи НКВД, МҐБ, КДБ і КПРС. А зараз що ми можемо запропонувати? Нашу рідну ГПУ чи що? От на якій підставі втримаються всі ці території разом?» — просторікував Юрій Болдирев.

Наприкінці виступу депутат Болдирев назвав Галичину «наростом на тілі України». «Тому я вважаю, Україна стане стійкою країною після того, як позбавиться або заходу, або сходу. Я — за те, щоб вона позбулася Галичини. Якщо прибрати Галичину з моєї країни і залишити справжню Україну — із Донбасом і Кримом, це й буде перша Росія», — заявив «реґіонал».

Також Соснівський райвідділ міліції Черкас відмовився порушувати карну справу за фактом наруги над Державним Прапором України біля черкаської мерії. 11 жовтня Державний Прапор України, який висить на флагштоку навпроти Черкаської міської ради, хтось розмалював фашистською свастикою. Про цей факт наруги над державним символом негайно було повідомлено правоохоронців. Цю ганебну подію зафіксували і камери відеоспостереження на будівлі мерії. Усі матеріали разом зі заявою міського голови Черкас було скеровано до Черкаської обласної прокуратури та СБУ. Але жодної дієвої реакції від правоохоронних органів міськрада Черкас так і не побачила. А через два місяці після скоєного злочину мерія отримала постанову про відмову в порушенні карної справи за відсутністю ознак злочину.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply