Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

Ще одна кібератака на українські організації й установи

Автор:

|

Січень 31, 2022

|

Рубрика:

Ще одна кібератака на українські організації й установи

З офіційних адрес української судової влади кібершахраї розсилають фейкові судові запити українським організаціям та установам. Проте насправді ці листи містять шкідливі програми. У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (ЦСКІБ) зазначають, що розсилання листів зі справжніх адрес лише ускладнює протидію шахраям: «Так листи проходять спам-фільтри та викликають значно більше довіри».
Українські кіберфахівці припускають, що зловмисники отримали доступ лише до окремих поштових скриньок судів. Однак не виключають, що доступ отримали до всього поштового сервера. У ЦСКІБ наголошують, що запроваджені Верховною Радою зміни до кодексів лише посилюють роль електронної пошти в судовому процесі: «Тому цей вектор атак буде розвиватись і надалі».
Розіслані шахраями електронні листи містять посилання на захищені паролем RAR та/або ZIP архіви, які розміщені на сервісах Google Drive і DropMeFiles. Якщо зміст архіву завантажити, встановиться програма Remote Utilities, яка надасть прихований віддалений доступ до пристрою третім особам. Завдяки створенню служби RManService програма здатна працювати й після перезавантаження комп’ютера.
Як повідомляв «Міст», Росія завдала потужної кібератаки по Україні.

Аліса Белей, «Львівський портал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply