Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 20, 2021

СБУ викрила завербованого контрактника ЗСУ

Автор:

|

Лютий 05, 2020

|

Рубрика:

СБУ викрила завербованого контрактника ЗСУ
Оперативна зйомка СБУ

Контррозвідка Служби безпеки України (СБУ) викрила та припинила підривну діяльність військовослужбовця однієї з бойових бригад Збройних сил України (ЗСУ), що дислокується на Дніпропетровщині. «Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що мешканець міста Святогірськ після початку військової аґресії Російської Федерації (РФ) в Україні виїхав на тимчасово окуповану територію Донецької області, де добровільно вступив до лав терористичної організації «Донецька народна республіка» (ДНР). Під час проходження «військової служби» у складі незаконних збройних формувань (НЗФ) його завербували аґенти російських спецслужб», — сказано у повідомленні пресслужби відомства.
На початку 2019-го учасник НЗФ виїхав із тимчасово окупованої території та вступив на військову службу до лав ЗСУ за контрактом для виконання завдань Федеральної служби безпеки (РФ) із отримання розвідувальної інформації у воєнній сфері. Зловмисник збирав відомості, зокрема, про дислокацію військових частин ЗСУ, у т. ч. у районі проведення ООС, їхнє переміщення, кількість, тип озброєння, особовий склад, установчі та персональні дані командирів.
Правоохоронці затримали викритого контррозвідкою СБУ аґента російських спецслужб неподалік від військової частини під час спроби передачі зібраних розвідувальних даних. Наразі військовослужбовцю повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply