Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

СБУ викрила псевдоміністерку освіти окупантів

Автор:

|

Грудень 23, 2022

|

Рубрика:

СБУ викрила псевдоміністерку освіти окупантів
Освітянка-колаборантка

Слідчі Служби безпеки України (СБУ) завершили досудове розслідування щодо керівниці створеного окупантами «міністерства освіти Запорізької області». Обвинувальний акт уже скерували до суду. Перебуваючи на «посаді», Олена Шапурова переформатувала освітню систему реґіону під потреби країни-аґресорки.
Вдалося встановити, що зловмисниця підписувала розпорядження, якими передавала на баланс Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації (РФ) приміщення українських навчальних закладів. Серед них були і загальноосвітні школи, і коледжі. Надалі ворог використав їх для базування особового складу, військової техніки, озброєння й окупаційних військ.
Саме вона «передала» підрозділам Росгвардії навчальний корпус і гуртожиток одного з коледжів Мелітополя. Також колаборантка «передала» загарбникам усі автомобілі та комп’ютерну техніку міського відділу освіти.
Крім того, вона організувала масштабну агітаційну кампанію за «приєднання» реґіону до РФ. Під час масових заходів особисто закликала людей узяти участь у псевдореферендумі та проголосувати на користь Кремля. Під час проведення фейкового плебісциту поплічниця ворога намагалася примусово залучити місцевих освітян до незаконної діяльності «виборчих комісій». У разі незгоди погрожувала «візитами» до катівень окупантів.
За даними слідства, колаборанткою є колишня директорка одного з навчальних закладів у Мелітополі, яка після захоплення міста вступила до місцевої «військово-цивільної адміністрації РФ». Там її призначили керувати так званим департаментом освіти, згодом зрадниця очолила «міністерство».
На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили їй про підозру за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність, добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-аґресорки) Кримінального кодексу України.
Наразі зловмисниця перебуває на тимчасово окупованій території півдня України. Втім, аґенти СБУ встановили місце її перебування та здійснюють комплексні заходи щодо притягнення до відповідальності за злочини проти України.
Як повідомляв «Міст», учительці-колаборантці повідомили про підозру.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online