Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 17, 2021

СБУ перешкодила розстріляти з мінометів центр Києва?

Автор:

|

Березень 15, 2018

|

Рубрика:

СБУ перешкодила розстріляти з мінометів центр Києва?

Володимир Рубан і Надія Савченко у суді

Василь Грицак, голова Служби безпеки України (СБУ), запевнив, що вона «зняла найвищу за часів незалежності загрозу терактів».

«Дуже багато доказів»
Найрезонансніша наразі тема в українських засобах масової інформації (ЗМІ) — затримання 8 березня на Донбасі Володимира Рубана, керівника громадської організації «Офіцерський корпус», котрий у 2015-2016 рр. був перемовником щодо звільнення полонених, котрих утримують на території окупованої Донеччини та Луганщини. У СБУ запевнили, що знайшли в його автомобілі під час перевірки меблів, які він вивозив із окупованої частини Донбасу, міномети, автомати, детонатори й іншу зброю.
Відтак йому інкримінують незаконне поводження зі зброєю й навіть підготовку теракту. За версією слідства, п. Рубан готував теракт в урядовому кварталі Києва, атаки на Верховну Раду й убивства державних діячів із використанням гранатометів і мінометів.
Цілями терористичної атаки нібито мали стати Президент Петро Порошенко, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов та екс-прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Тож 9 березня суд у Києві задовольнив клопотання сторони обвинувачення — обрав міру запобіжного заходу затриманому арешт — 60 днів тримання під вартою без права внесення застави.
Повідомляючи про це, ЗМІ нагадали, що два роки тому керівництво України позбавило п. Рубана повноважень займатися питаннями визволення полонених та анулювало дозвіл йому на перетин лінії розмежування з окупованою територією. Цьому рішенню передувала скандальна історія, яка трапилася у грудні 2016 року.
Тоді Надія Савченко, народний депутат України, провела у Мінську (Білорусь) таємні перемовини з ватажками проголошених окупантами на Донбасі, але не визнаних навіть Росією так званих народних республік. Пізніше п. Рубан розповів, що це він організував зустріч п. Савченко з Ігорем Плотницьким і Олександром Захарченком, а також пояснив ту зустріч прагненням депутат долучитися до процесу звільнення заручників і «побачити все зсередини».
Після затримання Володимира Рубана генерал Грицак оприлюднив на прес-конференції аудіозапис нібито його перемовин із Захарченком, а також відео з мікроавтобуса, на якому перший із них завіз на контрольовану Україною територію меблі разом із партією зброї. І хоча керівник спецслужби не став пояснювати те, які він має підстави стверджувати, що «з цих мінометів мали розстріляти центральну частину Києва», зате запевнив: «Повірте, у нас дуже багато доказів цього, проте не можу оприлюднити їх зараз».
Василь Грицак також розповів, що п. Рубан уже здійснював незаконне перевезення партії зброї на контрольовану Україною територію в листопаді 2017 року. З цієї заяви випливає, що СБУ давно стежила за ним.

«Привіт» Медведчуку та Путіну
Чому ж схопили саме 8 березня 2018 року? Голова СБУ пояснив: «Операцією зі затримання керівника центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» вдалося запобігти масштабним терористичним актам в Україні. Мало бути якомога більше трупів і крові. Йшлося про тисячі загиблих. Унаслідок чого люди мають вийти на вулицю, а війська мають повернутися зі зони проведення антитерористичної операції та прийти до Києву. Щоб показати, що в Україні є громадянська війна».
Однак після того, як генерал Грицак запевнив, що п. Рубан співпрацював із проросійською громадською організацією «Український вибір», очолюваною Віктором Медведчуком, кумом Путіна політолог Тарас Березовець пояснив це як «привіт» останньому від президента України. «А через нього вже самому Путіну. А ось в причинах цього якраз і потрібно розбиратися. Тому що тут найцікавіше», — додав політолог.
Однак Надія Савченко, у патріотизмі якої в Україні тепер сумніваються через її часті візити на окуповану росіянами частину Донбасу та толерантних щодо колаборантів заяв, сказала Володимиру Рубану на суді з обрання йому запобіжного заходу: «Висловлюю свою повагу вам, товаришу офіцер».
Його затримання депутат пояснила так: «Кожен Президент має параною і манію страху та вважає, що його обов’язково хочуть убити». Коли ж її викликали на допит до СБУ в справі п. Рубана, то вона виїхала з України до Франції — нібито для участі в засіданні комітету Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) в Страсбурзі. Однак голова парламентської делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв запевнив 12 березня: «На політкомі Савченко сьогодні не було. На Моніторинговий завтра вона не запрошена (цей комітет відбувається завжди in camera і без спеціального запрошення туди потрапити неможливо)».
Тому Андрій Тетерук, інший народний депутат, дійшов висновку, що «Савченко перебуває не у Страсбурзі, а на території країни-аґресора. З огляду на все, що сталося після затримання Рубана, вважаю, що вона таким чином намагається уникнути відповідальності на території України. Й як агент, котрий уже провалився, вона може перебувати лише на території ворога».
Натомість журналіст Ігор Бурдига зауважив: «Брифінг Василя Грицака максимально нагадує брифінг, присвячений затриманню громадянина Француз Муто в червні 2016 року (з фургона котрого також вилучили зброю). В обох випадках глава СБУ каже про незаперечні докази підготовки терактів, жертвами яких мало стати мирне населення. У випадку з Муто за півтора року СБУ так і не довело провину француза в суді».

Резонанс
Своєю чергою, волонтер Юрій Касьянов, коментуючи затримання п. Рубана, зауважив: «Версія теракту — повна маячня. Гадаю, що тут, крім того, що Грицак справді переживає за своє місце і справді хоче показати «господарю», що він працює, тут іще очевидне і давно очікуване бажання нарешті почати «притискати» та брати до нігтя тих, хто проти цієї влади. Тобто, розкручується маховик репресій».
А от політичний оглядач Віталій Портников дійшов такого висновку: «В Україні з недовірою поставилися до затримання СБУ керівника організації «Офіцерський корпус» Володимира Рубана і повідомлень про підготовку масштабних терористичних актів, хоча дії змовників повністю відповідають логіці Кремля. Я, щиро кажучи, не здивований повідомленнями про розкриття терористичної мережі. Я давно вже чекаю на терор, бо намагаюся виходити не з власної логіки, а з логіки тих, хто дестабілізує Україну».
«У Москви немає важелів тиску, щоб змусити українське керівництво домовлятися на російських умовах. Санкції проти Росії ніхто скасовувати не збирається. Між тим, із конфлікту потрібно якось виходити, але не так, щоб поступитися репутацією Путіна і відмовитися від окупації. Тоді як? Найкращий шлях для такого виходу — тотальна дестабілізація України. Кращий шлях до дестабілізації — терор», — пояснив журналіст.
«Якщо терор прийде до Києва, Одеси, Харкова, Дніпра — у суспільстві посиляться позиції тих, хто пропонуватиме домовитися з Москвою — ну, якщо ми вже не можемо її перемогти, а війна вже тут. Звісно ж, пропонуватимуть «відпустити» або «федералізувати» Донбас. Уже зараз в Україні багато хто не соромиться казати, що війна «вигідна владі», а то б вона давно закінчилася… Уявіть, як посиляться такі настрої в умовах тотального терору!», — наголосив він.
«Цілком логічний і намір змовників знищити президента країни та політиків із «партії війни», котрі не бажають капітулювати перед Москвою. Політиків, котрі можуть «домовитися», чіпати не будуть — треба дати їм можливість прийти до влади, зупинити терор і створити для Путіна можливість для виходу з української пастки. Ніде правди діти — такі політики навіть і без терору можуть прийти до влади в Україні після президентських і парламентських виборів 2019 року», — додав оглядач.
Віталій Портников також вважає: «Тотальний терор і боротьба з ним можуть дати можливість для формування «уряду національної єдності», який буде хотіти домовитися з Москвою. У таких умовах мир і спокій будь-якою ціною може стати такою ж політичною релігією незрілого суспільства, якою стала боротьба з корупцією. Та й справді, що може хвилювати людей більше — тотальна корупція чи тотальний терор? Тому одним затриманням Рубана справа не закінчиться. Терор уже може бути на порозі».

Ігор Голод

Довідка
Біографія Володимира Рубана рясніє білими плямами. Саме прізвище «Рубан» він узяв лише на початку 1990-х, а до того мав інше — Гарбузюк. Закінчив військове училище, служив, але в 24-річному віці звільнився в запас. Далі, як сам стверджував, займався комерцією. Створив громадську організацію «Офіцерський корпус», був активістом руху «Український вибір» Віктора Медведчука.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply