Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Російські нелюди вбили полонених із «Азовсталі»

Автор:

|

Серпень 03, 2022

|

Рубрика:

Російські нелюди вбили полонених із «Азовсталі»
Усе, що залишилося від колонії в Оленівці

Кремль заявив про загибель десятків українських полонених, у т. ч. захисників маріупольської «Азовсталі», що сталася «під час обстрілу в’язниці в Оленівці» на окупованій Збройними силами (ЗС) Російської Федерації (РФ) частині Донецької області 29 липня. За даними терористичної організації «Донецька народна республіка» (ДНР), загинули 53 українські військовослужбовці, ще 75 отримали поранення. У Москві заявили, що Україна обстріляла їхній барак із ракетних систем залпового вогню HIMARS.
Державний пропаґандистський канал «Росія 24» показав сюжет із кадрами, як запевняють, зруйнованого корпусу колонії. Потім один із російських пропаґандистів у своєму Telegram-каналі опублікував відео, на якому видно обгорілі тіла та відірвані кінцівки, а інформаційна аґенція «Новини» опублікували світлини нібито уламків ракети HIMARS, «знайдених на місці злочину».
При цьому дивним чином ніхто з окупантів не постраждав. Про це повідомила Дар’я Морозова, «уповноважена з прав людини» ДНР. У Міністерстві оборони РФ заявили, що таким чином Київ хоче «залякати українських військових, які готові здатися в полон». За твердженням російського відомства, зараз українців «у великій кількості добровільно складають зброю, знаючи про гуманне ставлення до військовополонених із російського боку».
Натомість у Генеральному штабі ЗС України пояснили, що таким чином окупанти хотіли приховати тортури над полоненими та розстріли, що відбулися там за наказами окупаційної адміністрації та командування з РФ. За інформацією командувача Ракетних військ та артилерією Командування сухопутних військ ЗСУ, по району населеного пункту Оленівка українці ударів не завдавали.
За даними ж української розвідки, вибухи в Оленівці — це свідома провокація та беззаперечний акт тероризму з боку збройних сил окупанта. «Його здійснили руками найманців зі складу приватної військової компанії «Ліґа» (колишня «Ваґнер») за особистою командою Євгена Пригожина, «кухаря Путіна».
Головне управління розвідки ЗСУ вважає, що головною метою теракту було приховування фактів тотального розкрадання коштів, виділених на утримання українських військовополонених. За його даними, реальний стан будівлі та умови утримання в ній полонених не відповідали вимогам російського керівництва, тому вирішили позбутися проблеми шляхом знищення приміщення, разом із розміщеними в ньому українцями. Крім цього, цим убивством українських захисників РФ намагається збільшити соціальну напругу в Україні, враховуючи велику суспільну зацікавленість долею героїв «Азовсталі».
Водночас Михайло Подоляк, радник глави Офісу президента України, заявив, що відбувся ретельно спланований удар по колонії. «Точність ЗСУ доведена численними пожежами на російських складах, логістичних пунктах, командних центрах і мостах Херсонщини. Коли Україна щось знищує, це автоматично підтверджують різні інструменти фіксації», — зазначив він.
Своєю чергою, Служба безпеки України (СБУ) опублікувала перехоплену розмову двох бойовиків ДНР, в якій один одному розповідає про обстріл бараку з українськими військовими. За словами одного з тих, вибухи «відбувалися самі по собі без характерного свисту».
У СБУ вважають, що вибух стався усередині будівлі, де були українські захисники. «Судячи з наявних у Мережі відео, в окремих приміщеннях колонії повністю вціліли вікна. Це свідчить про те, що епіцентр вибуху перебував всередині знищеної будівлі, а його стіни погасили вибухові хвилі й уберегли сусідні приміщення», — йдеться в повідомленні. Андрій Костін, генеральний прокурор України, заявив, що причиною вибуху стала термобарична зброя. Це також підтвердили попередні висновки міжнародних експертів і супутникові світлини.
Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, закликав партнерів засудити грубе порушення міжнародного гуманітарного права та визнати Росію терористичною державою. Організація Об’єднаних Націй (ООН) отримала від української та російської сторін запити щодо про розслідування удару по колонії в Оленівці, де утримувалися українські військовополонені, однак не відповіла на них.
Відтак РФ погодилася запросити представників ООН і Міжнародного комітету Червоного хреста в колонію в Оленівці. Однак коли ті прибули, їх не впустили, хоча доступ до військовополонених — обов’язок, закріплений у Женевській конвенції.
Напередодні вибуху в Мережі з’явилося відео, на якому рашистський садист жорстоко катує українського воїна. Його особу вже встановили. Дізналися й інформацію про родичів окупанта. Стартували процеси, за яких цей злочинець не зможе почуватися безпечно навіть на території РФ. Про це розповів Дмитро Лубінець, уповноважений Верховної Ради України з прав людини.
Як повідомляв «Міст», замість обміну, захисників «Азовсталі» вивезли на окуповані території.

About Author

Meest-Online