Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 18, 2022

Рінат Ахметов виставив Україні ультиматум

Автор:

|

Лютий 16, 2017

|

Рубрика:

Рінат Ахметов виставив Україні ультиматум

Донецький олігарх Рінат Ахметов виставив ультимативні умови, що його теплоелектроцентралі (ТЕЦ) він буде заправляти тільки своїм вугіллям з окупованих територій. Купувати вугілля на державних шахтах на підконтрольний територіях він відмовився. Тому ультимативно вимагає або вугілля терористів, або буде зупиняти свої ТЕЦ.
Відтак, Олексій Кучеренко, колишній міністр житлово-комунального господарства України, вважає, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕКП) має забрати видані підприємствам енергетичного магната ліцензії на провадження діяльності.
«75 % усієї теплової генерації сконцентровано в руках підприємства ДТЕК, власником якого є п. Ахметов. Як можна примусити власника компанії купувати вугілля в одному визначеному місці? Йому кажуть: диверсифікуйте джерела надходження вугілля. А він же як власник, купує там де дешевше, в т. ч. й зі своїх шахт на окупованих територіях. Тому без санкцій і політичних рішень змусити його зробити це неможливо. В Дмитра Вовка, голови НКРЕКП, є ліцензії для діяльності компаній Ахметова. І він мав би застосувати ліцензійний контроль. Адже уряд зібрав з населення зайвих 10 млрд грн для того, щоб п. Ахметов купував вугілля не в окупантів, а в Роттердамі (Нідерланди), а він витратив ці гроші не за призначенням. Це нецільова витрата грошей, тому в нього треба забирати ліцензію», — зазначив політик.
Натомість українці оплачують потреби населення Донбасу, яке, начебто не можна ображати високими цінами, бо вони не розлюблять Україну. Однак ті, хто там залишилися, і не люблять Україну, насамперед тому, що коли ці території знову опиняться під контролем українського уряду, звільненому населенню доведеться платити за комірне в кілька разів більше.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply