Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Результати огляду Тимошенко сфальсифікували

Автор:

|

Листопад 17, 2011

|

Рубрика:

Результати огляду Тимошенко сфальсифікували

Результати лікарського огляду екс-прем’єра Юлії Тимошенко, яка сидить у слідчому ізоляторі (СІЗО), було сфальсифіковано та змінено на вимогу керівництва Пенітенціарної служби та Міністерства охорони здоров’я (МОЗ). 7—9 листопада, згідно з рішенням Печерського суду, у Лук’янівському СІЗО працювала комісія в складі фахівців МОЗ, яка досліджувала стан здоров’я пані Тимошенко й надала рекомендації стосовно подальшого медикаментозного лікування заарештованої.

Обстеження було проведене після встановлення працівниками Пенітенціарної служби факту порушення рухових функцій екс-прем’єра. «До складу комісії ввійшло двоє авторитетних лікарів. Один із них — Олександр Бур’янов, завідувач кафедрою травматології й ортопедії Національного медичного університету імені Богомольця. Після огляду 7 листопада комісія підписала висновок про наявність у Юлії Тимошенко ознак загострення небезпечної міжхребетної грижі та рекомендувала негайну діагностику проблем спини в спеціалізованій клініці, з обов’язковим висновком експертизи», — повідом­ляє УНІАН.

«Проте 9 листопада комісія була знову викликана в Лук’янівський СІЗО начебто для повторного огляду, який повністю підтвердив результати першого. Після цього керівництво Лук’янівського СІЗО запропонувало лікарям змінити медичний висновок і виключити необхідність усіх процедур, які потрібно провести в клініці, аби за жодних умов Юлія Тимошенко не покидала стін СІЗО. За це представник МОЗ обіцяв медикам різні привілеї, зокрема надання звання «Заслужений лікар України», — інформує УНІАН.

Проте проф. Бур’янов відмовився підписати сфальсифікований діагноз. Він указав на реальну загрозу для життя Юлії Володимирівни, адже в разі, якщо загострення грижі не буде точно діагностовано, існує загроза паралічу нижніх кінцівок ув’язненої. Тоді Олександрові Бур’янову наказали мовчати, і фальшивий висновок підписав інший член комісії», — заявив інформатор. Сам проф. Бур’янов відмовився від будь-яких коментарів на цю тему. Нагадаємо, що стан здоров’я Юлії Тимошенко значно погіршився й вона не може самостійно ходити.

Тим часом екс-пре­м’єр-міністру України висунули звинувачення в карних справах, які розслідуються Державною податковою службою (ДПС) України. Про це повідомив Сергій Власенко, народний депутат України з фракції БЮТ-«Батьківщина». «Мова йде про ті справи, які було незаконно відновлено генеральним прокурором Пшонкою усупереч ухвалі Верховного суду від 11 листопада 2005 року. Вони стосуються подій 1996—1997 рр. і діяльності компанії «Єдині енерґетичні системи», — сказав правник. За словами пана Власенка, усі ці справи були передані на розслідування Головного слідчого управління податкової міліції ДПС.

Крім того, розгляд скарги Юлії Тимошенко на вирок Печерського райсуду столиці, яким її було засуджено до семи років позбавлення волі, Апеляційний суд Києва розпочне 13 грудня. Про це після зустрічі з пані Тимошенко також розказав Сергій Власенко.

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply