Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

Пригоди бразильського найманця в Україні

Автор:

|

Травень 10, 2018

|

Рубрика:

Пригоди бразильського найманця в Україні

Рафаель Лусварґі, громадянин Бразилії, котрий воював на Донбасі на боці бойовиків терористичної організації «Донецька народна республіка» (ДНР) переховувався у Свято-Покровському Голосіївському монастирі Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП). З бразильського Сан-Паулу на Донбас 33-річний Лусварґі приїхав на початку осені 2014 року. До цього він кілька років служив у французькому Іноземному леґіоні, а також був офіцером поліції у Бразилії. За більш ніж рік свого перебування на Донбасі Лусварґі встиг змінити кілька підрозділів. Восени 2015-го утік із Донбасу.
Однак 6 жовтня 2016 року терориста затримали в аеропорту «Бориспіль» співробітники Служби безпеки України (СБУ) і в січні 2017-го засудили до 13 років в’язниці. Проте у серпні 2017-го вирок бразильцю скасували і призначили новий розгляд справи. Одна з причин — порушення підсудності. Розглядати справу мав не Печерський суд Києва, а Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області. Втім, після скасування вироку бойовика на волю не випустили, а продовжили запобіжний захід, і Лусварґі залишився під вартою в Київському слідчому ізоляторі.
Бразилець запевнив журналістів, що там він почав цікавитися православ’ям, тому опинився в монастирі і міркував над тим, аби стати ченцем. У грудні 2017 року Лусварґі випустили з-під варти під особисте зобов’язання, згідно з яким він не міг виїжджати за межі Києва, мав повідомляти суд про зміну свого місця проживання, а також з’являтися до суду на першу вимогу. Зміну запобіжного заходу ініціював прокурор у справі Ігор Вовк у зв’язку з підготовкою обміну полоненими. «Його планували на обмін із військовополоненими, у зв’язку з чим йому потрібно було змінити запобіжний захід», — виправдовувався Вовк.
Однак обмін Лусварґі не відбувся. А Василь Грицак, голова СБУ, запевняє, що й не планувався. За його словами, терорист не міг потрапити до списків, оскільки має бразильське громадянство. Правда, за ґрати він не повернувся. Ба більше, коли в середині лютого термін дії його запобіжного заходу минув, новий уже чомусь не обирали. І його прихистили в УПЦ МП.
Відтак представники націоналістичної організації С-14 звернулися до Свято-Покровського Голосіївського монастиря. Там підтвердили, що у них живе такий чоловік і виправдовувалися, що той сам до них приїхав. За довідками медичної книжки стало зрозуміло, що бразилець із лютого ц. р. перебував на лікуванні в київській поліклініці.
Євген Карась, ватажок С-14, заявив, що Рафаеля Лусварґі 4 травня ц. р. схопили біля бразильського посольства і передали в СБУ. Там його допитали. Своєю чергою, Посольство Бразилії відмовилося видавати документи для повернення додому терористу, котрий воював у лавах ДНР, і навіть просто підтримувати його. А 7 травня суд заарештував його на 60 діб без можливості внесення застави.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply