Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Президента Зеленського звинуватили в зраді

Автор:

|

Серпень 27, 2020

|

Рубрика:

Президента Зеленського звинуватили в зраді
Володимир Зеленський

Ветеран російсько-української війни Євген Шевченко та журналіст Юрій Бутусов ошелешили українців сенсацією.

«Злили в унітаз»
У московському часописі «Комсомольская правда» з посиланням на джерела в російських спецслужбах, запевнили, що затриманих під Мінськом (Білорусь) бойовиків Сил спеціальних операцій Російської Федерації (РФ), замаскованих під приватну військову компанію (ПВК) «Ваґнер», нібито завербували аґенти Служби безпеки України (СБУ). Цю версію несподівано підтвердив 17 серпня у Facebook Євген Шевченко, ветеран війни на Донбасі, котрий представився позаштатним аґентом Національного антикорупційного бюро України. «Залеґендований аґент нашої спецслужби набирав групу людей із досвідом війни на Донбасі нібито для роботи у Венесуелі», — розповів він.
За словами п. Шевченка, разом із ними авіарейсом «Мінськ-Стамбул» мав летіти аґент СБУ, у котрого над Україною мав «трапитися епілептичний припадок», що вимагало б «негайної посадки літака в Києві для надання екстреної медичної допомоги «хворому». Під виглядом медиків у літак зайшли б спецпризначенці та затримали б «ваґнерівців».
«За день до планованого арешту заступник голови СБУ Баранецький здійснив доповідь особисто президенту України, під час якої був присутній Андрій Єрмак, глава Офісу президента (ОПУ). Після доповіді він вимагав негайного скасування операції нібито через те, що впродовж чотирьох днів мав відбутися великий обмін полоненими», — запевнив ветеран.
Посилаючись на СБУ, п. Шевченко повідомив, що наступного дня Федеральна служба безпеки РФ отримала інформацію про підготовку операції українських контррозвідників. «І щоб усе не здавалось настільки вже очевидним, вони «злили» ці дані в КДБ Білорусі, після чого відбулося затримання і подальше повернення найманців до РФ. А великий обмін, яким Єрмак арґументував президента, так і не відбувся. Унікальну, надзвичайну операцію СБУ злили в унітаз руками глави ОПУ, котрий є аґентом російських спецслужб», — констатував він.

«Приховав високопосадовців»
18 серпня журналістка Яніна Соколова виклала в Інтернет «аудіозапис перемовин аґента СБУ з ваґнерівцями». Того ж дня Юрій Бутусов, головний редактор київського порталу «Цензор.нет», уточнив, що СБУ та Головне управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України (МОУ) розпочало торік операцію з розшуку та затримання 28 російських терористів, дев’ятеро з яких — колишні громадяни України, щоб обміняти на взятих у полон росіянами.
Зокрема, планували затримати двох терористів, причетних до збивання авіалайнера Boeing МН17 на Донбасі. Щоб заманити, їм запропонували від імені нібито російської ПВК «МАР», ліквідованої 2018 року, охороняти венесуельські нафтові свердловини.
Але, за словами Бутусова, коли начальник ГУР Василь Бурба та перший заступник голови СБУ Руслан Баранецький доповіли 24 липня про це президенту, то голова його офісу заявив, що операцію необхідно перенести, аби не завадити перемир’ю на Донбасі. І хоча керівники спецслужб пояснили, що це призведе до провалу операції, Зеленський Єрмака підтримав й наказав СБУ та МОУ перенести затримання терористів на 30 липня.
33 найманці вийшли з літака в Мінську 25 липня й оселилися в санаторії, де працівник українських спецслужб наказав їм чекати нового вильоту, призначеного на 30 липня. Але 29 липня білоруські спецслужби їх затримали, звинуватили в підготовці масових заворушень, а 14 серпня повернули до РФ.
За словами п. Бутусова, 3 серпня начальник ГУР Бурба заявив президенту, що причина провалу операції зі затримання терористів — зрада. І вимагав перевірки присутніх на нараді у президента 24 липня, у кого була інформація про операцію, —Андрія Єрмака, його заступника з питань оборони Романа Машовця, першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Руслана Демченка й секретарки Зеленського Марії Левченко.
Але президент 5 серпня звільнив Бурбу з посади начальника ГУР. Юрій Бутусов дійшов такого висновку: «Таким чином, президент України цим звільненням приховав високопосадовців від проходження перевірки і кримінальної справи».

«Навмисний витік»
«Відбувся навмисний витік інформації з метою привернути увагу спецслужб Білорусі до терористів, аби спровокувати їхнє затримання. Витік інформації стався з України, і, найімовірніше, з тих кіл, які працюють на зближення з Росією ціною будь-яких поступок, — наполягає журналіст. — 16 червня президент Зеленський призначив першим заступником секретаря РНБО і главою комітету з розвідки Руслана Демченка. Це один із авторів сумнозвісних Харківських угод 2012 року, які узаконили окупацію Криму і дали Росії свободу дій для швидкого захоплення Криму 2014-го. По суті, Демченко сприяв окупації і війні, він був при Януковичі заступником міністра, потім першим заступником міністра, підтримував Януковича до кінця, є відомим русофілом».
«За даними «Цензор.НЕТ», у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на сході України Демченко відомий тим, що у 2019-2020 рр. не раз звинувачував українських військових у порушенні умов перемир’я, передавав Зеленському російські графіки обстрілів на фронті, просто ганебно відпрацьовував російський порядок денний», — запевнив п. Бутусов.
Він наголосив, що його підозра в державній зраді стосується особисто президента. Відтак, за словами журналіста, Зеленський зобов’язаний вимагати відкриття кримінальної справи за фактом витоку інформації й державної зради. А Володимир Кравченко, оглядач київського часопису «Дзеркало тижня», 23 серпня написав: «Низка наших поінформованих співрозмовників зі спецслужб стверджують: загалом історія, описана Бутусовим, — правда».
«Цю операцію українські спецслужби готували разом із американцями. Її мета — захоплення «ваґнерівців», котрі воювали та скоювали злочини в українському Донбасі. Але наші співрозмовники не виключають, що якщо ця мета могла бути головною для українців, то в американців був інший пріоритет: заздалегідь прорахувавши, що буде витік інформації, вони планували дискредитувати Єрмака та Демченка, аби вирвати Зеленського з проросійської «бульбашки», де той опинився, і змусити його відправити голову ОПУ і заступника секретаря РНБО у відставку. Як можна судити зі слів одного конфідента, не було сумнівів у тому, що Єрмак або Демченко «зіллють» інформацію», — уточнив журналіст.

«Нереалістично»
Віктор Чумак, колишній головний військовий прокурор України, заявив, що все «це є підставою для порушення кримінального провадження». А Роман Костенко, депутат парламентської фракції «Голос», запевнив, що ініціюватиме створення слідчої комісії Верховної Ради з цього приводу.
У засобах масової інформації (ЗМІ) зарясніли запитання «Звідки Шевченко отримав доступ до надсекретної інформації?». Олександр Скіпальський, колишній начальник ГУР, зауважив: «Звучить це все як повна маячня. Уявіть, що люди, які працюють під контролем вищого керівництва російської держави та її спеціальних органів, повірять у подібну приманку якогось міфічного аґента, якого підставила їм СБУ. Оприлюднена в ЗМІ «леґенда» спецоперації, яку нібито планувала СБУ та була зірвана, є занадто примітивною та нереалістичною для того, щоб ця інформація відповідала дійсності».
Кирило Буданов, новий начальник ГУР, заявив, що українці цю операцію не готували. За його словами, «лише необізнана людина може повірити в казку, що ніби цих «наївних» бойовиків могли обманом затягнути до Мінська». Він запевнив, що ПВК із РФ працюють у прямому підпорядкуванні російських силових структур і ніколи не діють без їхнього дозволу чи координації». І що «дуже докладну фейкову версію про буцімто причетність СБУ до появи ваґнерівців у Мінську опублікували російські спецслужби у російському виданні «Комсомольская правда», щоб покласти відповідальність на Україну.
Своєю чергою, Василь Бурба заявив: «Щодо так званої справи «ваґнерівців» у пресі дуже є багато явної дезінформації та домислів. Тим більше є абсолютно безглуздими домислами версії про можливу участь президента України в будь-якій допомозі «ваґнерівцям».
Керівник ОПУ назвав звинувачення п. Шевченка та п. Бутусова дезінформацією. А в Службі безпеки України запевнили: «Дані про участь СБУ в так званій ваґнерівській спецоперації є звичайним фейком». І президент України заявив: «Маячня. Сумно, що деякі ЗМІ передрукували «Комсомольськую правду» (здається, російську), зробили з цього сенсацію в Україні. Я не знаю про жодний «злив» якоїсь там операції». Але тепер постає запитання: кому вірити?

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply