Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

Прессекретар президента ходила на допит в ГПУ, бо обрехала ЗСУ

Автор:

|

Липень 10, 2019

|

Рубрика:

Прессекретар президента ходила на допит в ГПУ, бо обрехала ЗСУ
Юлія Мендель

Генеральна прокуратура України (ГПУ) минулого тижня надіслала запит до Офісу президента України (ОПУ) щодо заяв Юлії Мендель, прессекретаря глави держави. ГПУ попросила надати інформацію щодо спростування або підтвердження її публічних висловлювань про те, що військовослужбовці Збройних сил України (ЗСУ) допускають випадки обстрілу цивільних об’єктів на сході України.
Йдеться про ситуацію, коли 6 червня ц. р. в прямому ефірі телеканалу «1+1» п. Мендель повідомила про випадки обстрілу українськими військовими цивільних об’єктів у відповідь на провокації сепаратистів. «Цей виступ відразу ж поширили засоби масової інформації та проросійські інтернетвидання з твердженням про те, що ЗСУ обстрілюють мирних жителів Донбасу, і такі факти, як вважають автори відповідних повідомлень, визнали в ОПУ», — наголосили в ГПУ.
Також прес-служба відомства зазначила, що слова п. Мендель, імовірно, російські представники подадуть в Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду як доказ нібито порушення законів і звичаїв війни українськими військовими і можуть стати підставою для звинувачення ЗСУ в обстрілах.
У зв’язку із цією ситуацією прес-секретаря президента 1 липня ц. р. викликали до ГПУ для допиту як свідка з метою роз’яснення її публічних висловлювань. Однак вона відмовилася давати свідчення і вказати джерело інформації, зазначивши, що сам допит є політизованим і може бути використаний проти неї.
У ГПУ уточнили, що кримінального провадження за заявами п. Мендель не починали, а запит до ОПУ надіслали для роз’яснення її дій як особи, уповноваженої оприлюднити офіційну позицію глави держави. ГПУ просить ОПУ спростувати чи підтвердити згадану заяву речниці президента. Не отримавши відповідь, прокурори викликали Юлію Мендель повторно.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply