Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Поля з урожаєм «затопив» м’ясокомбінат

Автор:

|

Липень 21, 2021

|

Рубрика:

Поля з урожаєм «затопив» м’ясокомбінат
Забруднена водойма в Підберізцях

Жахливий сморід, озеро відходів та скарги мешканців. Біля самого Львова, у с. Підберізці, посіви агропідприємства підтоплені смердючими нечистотами. 1,5 га врожаю вже знищені повністю.
І в агропідприємстві, і місцеві мешканці підозрюють, що це сталося через м’ясокомбінат, який розташований через дорогу від полів. Однак там усе заперечують. Винуватця мають визначити правоохоронці.
Проблема зі забрудненнями виникла дев’ять років тому, а 2018-го загострилася. А зараз і зовсім біда. Смердить навіть на трасі. «Це сталося відколи м’ясокомбінат збільшив свої потужності. Вони врізалися у ті труби і почали помпувати, оте що ви зараз бачите — це труби позабивалися», — пояснює Павло Удуд, представник агрофірми.
Агрофірма планує збирати врожай, проте не знають як це зробити, бо поле підтоплене. «Техніку сюди не заженеш, бо втопиться. Нам, щоб заїхати з дороги, потрібен дозвіл дорожників, треба вирізати лісосмугу, підсипати територію. Тоді зможемо забрати пшеницю з поля», — у відчаї п. Удут.
Страждають і місцеві мешканці, обійстя яких за 200-300 м до м’ясокомбінату. Кажуть, відкрити вікно влітку —розкіш. Та й пройти вулицею справа не із приємних. «Особливо, коли спека. Є маленькі діти вдома. Хочеться, щоб свіже повітря заходило. А тут страшний запах, постійний лемент, коли ріжуть свиней», — каже Анна, мешканка села.
Торік обійстя Руслана, ще одного мешканця Підберізців, затопило смердючими відходами. «В них тут поруч є відстійник, він був переповнений. Минулого року воно перетікало в бік мого будинку. Затопило мені льох, гараж, стояв несамовитий сморід», — скаржиться він.
Тепер чоловік змушений щоразу підсипати межу між комбінатом та його подвір’ям. Підняв свою територію вже на 1 м, аби уникнути підтоплень. Екологи стривожені. Кажуть, що така ситуація — це жах для ґрунту та води. Адже поля поруч зі Львовом. Навколо багато приватних будинків. А забруднення масштабне. «Це все виливається на поля, де росте пшениця, вона піде на хліб і потрапить на наші столи. Земля, ґрунти, ми ж не знаємо, які тут ґрунтові води. Відходи, кров, аміак — воно усе впливає. Відповідно ґрунтові води і несуть далі той бруд, це не локальне забруднення», — пояснює Тетяна Захарчук, голова екологічної громадської організації.
«Там є три підприємства. І вони зареєстровані тут. Тому завжди скидають вину один на одного. Приїде перевірка — вони кажуть: ми не здійснюємо виливання відходів, здійснює інший», — ділиться Зеновій Кіцак, перший заступник сільського голови Підберізців.
На м’ясокомбінаті звинувачення заперечують. Юрист Остап Лесюк пояснює, що у квітні 2020-го невідомі люди знищили їм систему відведення стічних вод. І відтоді туди відходи вони не скидають, а возять на очисні споруди до Львова. Правник має свої припущення щодо претензій до комбінату. «Наше місце розташування дуже зручне. Є велика зацікавленість у забудовників», — зазначає він Лесюк.
Екологічна інспекція на місце виїжджала вже кілька разів. Брали проби ґрунту на території підприємства та поруч зі затопленими полями. Кажуть, що там є нітрати та фосфати. І навіть торік полічили збитки — 435 тис. грн за забруднення полів. «Їх нарахували по факту забруднення земель. Без пред’явлення цієї суми збитків комусь. Бо не маємо доказів, хто це зробив», — пояснює Ігор Вірт, заступник начальника відділу Держекоінспекції у Львівській області.
Екологічна інспекція не має фізичних можливостей з’ясувати, хто під’єднаний до каналізації, на якій глибині тощо. Визначити, хто забруднює поля, мають правоохоронці. Тоді і спрямують нараховану суму збитків винуватцю.
Як повідомляв «Міст», на Житомирщині забруднили річку Хомору.

Юлія Бундз, «Вголос»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply