Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Після окупації Крим між собою розділили друзі Путіна

Автор:

|

Квітень 12, 2021

|

Рубрика:

Після окупації Крим між собою розділили друзі Путіна

Окупований Крим поділили між собою друзі президента Російської Федерації (РФ). Про це йдеться у новому розслідуванні російської «Нової газети». За словами журналістів, наближені до Путіна чиновники «заволоділи кримськими активами, посадили в депутатські та міністерські крісла своїх людей, примножили свої статки, часом вступаючи в сутички один із одним».
Зокрема, Аркадій Ротенберґ, близький приятель володаря Кремля, будував міст через Керченську протоку. Кримська «дача Ротенберґа» розташована на мисі Сарич. При цьому сама садиба займає лише 3,7 га, але пов’язані з Ротенберґом компанії «Магніт-Д» і «Сарич» володіють і реліктовим лісом і цілим гектаром пляжу навколо неї.
Компанії, пов’язані з Ротенберґом, отримали у власність курорти в Криму — санаторії «Місхор», «Дюльбер» і «Ай-Петрі». Ще один курорт, на якому заробила пов’язана з Ротенберґом компанія — дитячий табір «Артек».
Ротенберґ став фактичним власником компанії «Кримтелеком», яка успадкувала в ході «націоналізації» українських підприємств активів стільникових операторів «Укртелеком» і «Київстар».
Ротенберґ пов’язаний із компанією «Кримтехнології», у власності якої перебуває 87 земельних ділянок в Ялті, Алушті, Євпаторії і Сімферополі (загальна площа — 20 га), а також понад 300 окремих будівель і приміщень загальною площею 77 тис. кв. м. Загальна сума «кримських» держконтрактів, отриманих пов’язаними з Ротенберґом компаніями, становить близько 300 млрд RUR.
На узбережжі біля урочищ Батилиман та Аязьма, неподалік від с. Ласпі, будують так звану дачу Ковальчука —ще один приятель Путіна Юрій Ковальчук є основним бенефіціаром банку «Росія», з яким пов’язані структури, що зараз володіють цим маєтком. До 2007 року тут розміщався пансіонат «Мис Айя», 2007-го його землю викупила родина президента-втікача Януковича.
Ковальчук одним із перших серед російських мультимільярдерів почав працювати в Криму після окупації, завівши на півострів банк «Росія». У грудні 2020 року дочірнє підприємство банку «Росія» «Південний проєкт» купило знаменитий винзавод «Массандра». У грудні 2017 року «Південний проєкт» придбав інший кримський винзавод — «Новий світ», що спеціалізується на виготовленні шампанського.
За словами джерел «Нової газети», структури Ковальчука де-факто також контролюють відомий севастопольський винзавод «Інкерман». Крім виноробства, структури Ковальчука займаються в Криму медичним страхуванням. Найбільшу страхову компанію на півострові, «Криммедстрах», контролюють дві «доньки» банку «Росія» — «СКМ Холдинг» і «Гарант-Сервіс».
Сергій Аксьонов, керівник окупаційної адміністрації на півострові, вибудував у Криму особисту фінансову й управлінську імперію. Його батько Валерій Аксьонов — заступник голови «комітету Державної ради Криму з будівництва, транспорту і паливно-енергетичного комплексу».
Своячка Євгенія Добриня очолює «золотий» «комітет Держради із земельних і майнових відносин», а її цивільний чоловік Андрій Дедюхін — департамент «рибного господарства республіканського «Мінсільгоспу». Теща Аксьонова Людмила Добриня — член «Громадської палати Криму».
Компанії родичів Аксьонова переважно займаються нерухомістю. До групи компаній «Моноліт» входить «Мальва ком», заснований 2014-го Людмилою Добринею, тещею Сергія Аксьонова, та його радницею Світланою Бабій.
Добриня також є основним бенефіціаром фірми «Ескада», що займається управлінням орендованою нерухомістю. Крім цього, 2015 року вона стала співзасновником похоронної компанії «Спеціалізована міська ритуальна служба», яка заробила за чотири роки 7 млн RUR.
Олена Аксьонова, дружина головного кримського колаборанта, є співзасновницею сімферопольських компаній «Галс» і «Стелс-Південь», які займаються здачею в оренду нерухомості. Христина Манусова, донька Аксьонова, володіє фірмою «Парус», яка також здає в оренду нерухомості. Данило Манусов, її чоловік, із 2019-го володіє фірмою «Преміум Трейд», яке займається торгівлею продуктами харчування і тютюном.
Олег Аксьонов, 23-річний син глави окупаційної влади Криму з 2018-го є співвласником фірми «Моро Маре», якому належить будинок купця Чирахова — одна з найвідоміших історичних будівель Сімферополя.
Володимир Константинов, спікер «кримського парламенту», прийшов у владу вже забезпеченим. 2013 року його статки оцінювали в 118,4 млн USD. Заробив свої гроші в будівельному бізнесі — очолював компанії «Консоль» і «Укрросбуд». Тепер остання — «генеральний забудовник Криму». Формально Константинов відійшов від бізнесу 2010-го, перед тим, як став головою Верховної Ради республіки.
Але де-факто будівельні компанії залишилися під контролем його сім’ї. Так, згідно з даними «Інтерфакс-Спарк», Катерина Константинова, донька спікера кримського «парламенту», є співвласницею сімох компаній, пов’язаних із «Консоллю».
Олег Константинов, син «спікера», також є директором і співзасновником п’яти компаній, пов’язаних із «Консоллю». Дві з них, що працюють у фізкультурно-оздоровчій сфері, збиткові. Зате Кримський газобетонний завод, яким Константинов-молодший володіє разом із людьми Євгена Кабанова, «віце-прем’єра» Криму, дає гарний прибуток: з 2015 року — 189,6 млн RUR. Сам Володимир Константинов у 2014-2019 рр., згідно з офіційними деклараціями, заробив 146,8 млн RUR. І також привів у владу своїх колег по будівельному бізнесу та Партії реґіонів.
Євген Кабанов разом із «Консоллю» Константинова брав участь у забудові Приморського парку Ялти. Загалом за підрахунками кримських засобів масової інформації, структури Кабанова можуть заробити на житловому комплексі «Приморський парк» до 3,6 млрд RUR.
Компанія «Інтербуд», якою Кабанов володів до приходу до влади 2018 року (а опісля передав своїм родичам і бізнес-партнерам), забудовувала Адміральський пляж у Севастополі і зводила житловий комплекс «Вершина успіху» в комплексній охоронній зоні об’єкту всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Херсонеса Таврійського. В 2015 2019 рр. структури «Інтербуду» отримали 333,6 млн RUR чистого прибутку. Будівництва Кабанова не раз викликали протести жителів. Наприкінці 2020-го з’явилася інформація, що Кабанов може стати фігурантом кримінальної справи через конфлікт навколо житлового комплексу «Омега-2» у Севастополі.
Павло Лебедєв, міністр оборони України часів Януковича, опинився в бізнес-співтоваристві Криму задовго до окупації півострова. У 1999-2002 рр. він працював фінансовим директором «Кримського титану» — хімічного підприємства, яке до 2019-го належало українському олігарху Дмитру Фірташу.
А до 2012 року став власником Inter Car Group, в яку входила кримська група компаній «Парангон», що займалася будівництвом. З Києва Лебедєв утік 21 листопада 2014-го. У Севастополі зайнявся будівництвом. Основні девелоперські активи Лебедєва — група компаній «Парангон» і компанії, пов’язані з севастопольським готелем «Аквамарин», на території якого працює єдиний у місті аквапарк. Також Лебедєв є бенефіціаром агрофірми «Альянс», що займається вирощуванням зернових. Видання зазначає, що проєкти Лебедєва часто викликають невдоволення у севастопольців. Співрозмовники «Нової газети» називають його людиною з великими зв’язками на федеральному рівні. Він також є членом правління Російського союзу промисловців і підприємців.
Під час незаконної окупації Криму родини Віктора Медведчука та Тараса Козака за незначну суму отримали частину великого нафтового бізнесу на території РФ. Так, 27 лютого 2014 року родини Козака і Медведчука отримали частину прав на «Новошахтинський завод нафтопродуктів», розташований у Ростовській області. 42 % підприємства всього за 40 тис. USD дісталися Оксані Марченко, дружині Медведчука, та Наталії Лавренюк, цивільній дружині Козака. Олексій Данилов, секретар Ради національної безпеки й оборони України, заявив, що дизельним пальним цього заводу заправляють російські танки Росії, які опинилися на окупованих територіях на сході України. Крім цього, 2016 року дружини Медведчука та Козака отримали 60 % прав на компанію «НЗНП Трейд» усього за 1 тис. USD. Ця фірма вже у момент передачі мала ліцензію на розробку Гавриківського нафтового родовища у РФ. Його запаси оцінюють у майже 137 млн т нафти. До передачі родинам Медведчука і Козака ці компанії належали російському мільярдерові Сергію Кислову, котрий інвестував у них мільйони доларів. Журналісти намагалися запитати в Медведчука та Козака, чому росіянин погодився на таку угоду, однак відповіді не отримали.
Як повідомляв «Міст», українців намагаються депортувати з Криму.

Юрій Братюк, Zaxid.net

До слова
Олексій Резников, міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, заявив, що всіх громадян РФ, котрі незаконно переїхали на територію окупованого Росією Криму, депортують. «Вони не громадяни України, вони приїхали або добровільно, або насильно. Але вони, по суті, посібники цього злочину, яку вчиняє офіційний Кремль. Я не люблю слово «депортація», воно несе дух сталінського режиму. Але українським законодавством передбачено видворення з країни. Це право будь-якої країни». Урядовець наголосив, що підхід має бути індивідуальним, і якщо громадяни РФ прибули на окуповану територію законним шляхом, то «напевно, до них не буде питань».
На ці слова відреагували бурхливо відреагували в Москві. Зокрема, Михайло Шеремет, депутат Державної думи РФ, запропонував порушити проти п. Резникова кримінальну справу й оголосити його в розшук. Роман Чегринець, співголова «Асамблеї слов’янських народів кримського реґіону», назвав українського міністра русофобом. А Катерина Стриженова, ведуча російського пропаґандистського «Першого каналу» під час прямого етеру, на якому обговорювали заяву Олексія Резникова, впала та зламала руку.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply