Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 17, 2021

Перший електронний музей про злочини на Донбасі

Автор:

|

Січень 05, 2021

|

Рубрика:

Перший електронний музей про злочини на Донбасі
Антон Дробович

В Україні створять віртуальний портал, який міститиме дані про злочини на тимчасово непідконтрольних територіях. Меморандум про співпрацю, який передбачає створення онлайн-ресурсу, підписали низка відомств: Представництво президента України в Автономній Республіці Крим (АРК), Офіс Генерального прокурора, Український інститут національної пам’яті (УІНП), міжнародний фонд «Відродження» та Центр дослідження безпекового середовища «Прометей».
Передбачається, що портал міститиме свідчення очевидців, архівні джерела, інформацію ЗМІ, рішення та резолюції міжнародних організацій, фото- та відеоматеріали. «На початку це будуть перші 30 історій про злочини, скоєні на тимчасово окупованій території: права людини, воєнні злочини, екологія, економіка тощо. Буде працювати система зі зручним пошуком: по особах, по місцях, по часу», — розповів Антон Дробович, голова УІНП.
В основу порталу покладуть результати роботи Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора, факти та свідчення, задокументовані неурядовими організаціями.
За словами Гюндуза Мамедова, заступника генпрокурора України, з 2014 року правоохоронні органи України й органи прокуратури розслідують злочини, вчинені в АРК та ОРДЛО. За цей період зафіксовано понад 20 тис. кримінальних правопорушень, серед іншого воєнні злочини та злочини проти людяності.
Водночас Олександр Сушко, виконавчий директор фонду «Відродження, наголосив, що створення порталу допоможе Україні більш систематизовано доносити до міжнародної спільноти інформацію про злочини та події в ОРДЛО й АРК.
Як повідомляв «Міст», Україна ризикує отримати проблеми Молдови.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply