Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Партнера Путіна заарештували у Відні

Автор:

|

Березень 20, 2014

|

Рубрика:

Партнера Путіна заарештували у Відні

Австрійська поліція 13 березня заарештувала Дмитра Фірташа. 48-річний український олігарх був затриманий в Австрії на вимогу американського ФБР за підозрою в причетності до створення організованого злочинного угруповання. Як відомо, п. Фірташ був одним із найближчих до Януковича олігархом. Зокрема, він був включений у газові схеми між режимами Путіна й Януковича. Як співвласник посередницької компанії «РосУкрЕнерґо» цей бізнесмен був задіяний у газовому постачанні й за президентства Віктора Ющенка та прем’єрства Юлії Тимошенко.

До слова, Дмитра Фірташа не було в переліку олігархів, чиї рахунки підлягали замороженню в країнах Європейського Союзу (ЄС). У рейтинґу найбагатших українців він посідав восьме місце. У Великій Британії олігарх створив організацію DF Foundation, яка згодом змінила назву на Firtash Foundation. Ця структура зареєстрована в місті Лідсі, нею офіційно керує дружина підприємця — росіянка Лада Фірташ.
Уже найближчим часом на українському енергетичному ринку позначиться відлуння «холодної війни» між Заходом і Росією. Крім того, затримання п. Фірташа викликає занепокоєння в «Газпрому». Про це розповів Юрій Корольчук, експерт з енергетичних питань. За його словами, арешт магната не стосується енергетики, адже він пов’язаний із титановим проектом. Проте вже незабаром ринок відчує пониження вартості об’єктів, які належать Group DF.
Також це – серйозний репутаційний удар, наголошує експерт. Розслідування триватиме й щодо низки інших його об’єктів. Компанії бізнесмена контролюють 2/3 ринку хімічної промисловості та 2/3 підприємств газопостачання й газифікації.
«Фірташ закупив газ, який зберігається в підземних сховищах (близько 4 млрд куб. м). Усі ці потужності можуть опинитись у стані невагомості. Це не означає, що їх націоналізують чи комусь передадуть, керуючись так званою революційною доцільністю. Вони просто стануть заручниками ситуації. Це негативно відіб’ється на подальших контактах із «Газпромом». Адже Фірташ був багаторічним партнером «Газпрому». Тому не варто відкидати того, що останній має свої інтереси в українській хімічній промисловості. Зараз відносини й так доволі прохолодні: фактично зупинилися перемовини «Газпрому» з «Нафтогазом» щодо зменшення ціни на газ. Робочі контакти підтримуються на мінімальному рівні», — пояснює п. Корольчук.
Затримання Дмитра Фірташа непокоїть «Газпром» ще й тому, що тепер складно буде гарантувати нормальну діяльність в Україні російського газового гіганта. Подальший розвиток ситуації на українському енергетичному ринку залежатиме ще й від того, яку позицію в справі п. Фірташа займе Захід.
Так, за словами фахівця, для перерозподілу майна олігарха немає жодних юридичних підстав. «Навіть для Ахметова та Коломойського важливу роль відіграє рішення суду. Американське правосуддя викликає довіру, проте це — довготривалий процес. Затримання Фірташа не позбавляє його прав власності. Україна тут більше втрачає, а охочих купити всі його надбання одразу ж і не буде, оскільки не відомо, що «випливе» під час розслідування. Хто захоче купувати об’єкти, які в нього згодом можуть відібрати? Тож ніхто з нинішніх олігархів не поспішатиме ділити «спадок» Фірташа», — резюмує Юрій Корольчук.
14 березня суд погодився відпустити українського олігарха під заставу 125 млн EUR. За ухвалою суддів, українець не зможе покинути Австрію. Це пов’язано з тим, що суд іще має вирішити питання про екстрадицію мільярдера в США.
Справу про екстрадицію вже відкрито, і її буде розглянута, коли від американської сторони надійдуть усі необхідні документи. Андреас Хаутц, представник прес-служби суду, поінформував, що Дмитро Фірташ наразі перебуває під арештом, але буде відпущений, якщо внесе заставу. Чиновник не зміг сказати, скільки триватимуть слухання в справі про екстрадицію. Натомість, Дмитро Фірташ відмовився виходити на волю та подав скаргу на рішення Земельного суду з карних справ про звільнення його під заставу. Імовірно, це пов’язане з тим, що можна буде простежити, звідки будуть переказані кошти, або через те, що на волі олігарха, котрий забагато знає, спробують прибрати агенти Путіна.
Євген Перебийніс, директор департаменту інформаційної політики Міністкрства закордонних справ України, повідомив повідомив 18 березня, що суд Відня вирішив екстрадувати Дмитра Фірташа до США.

Євген Клен

До слова
Генеральна прокуратура України очікує відповіді від Інтерполу щодо екстрадиції з Росії екс-президента Віктора Януковича. Про це заявив Олег Махніцький, виконувач обов’язків Генерального прокурора України. Він нагадав, що стосовно Януковича відкрито чотири карних провадження: щодо перевищення влади та службових повноважень, причетності до масових убивств людей, заволодіння державними коштами та майном у особливо великих розмірах і закликів до захоплення влади (за підсумками прес-конференції в Ростові-на-Дону). Олег Махніцький нагадав, що Інтерпол звернеться до країни, де перебуває Янукович, щодо екстрадиції лише після появи його прізвища в базі даних. За словами п. Махніцього, усі документи вже надіслано до центральної штаб-квартири в Ліоні.  «Це (екстрадиція — Ред.) потребує певного часу, але ми вважаємо, що все буде досить швидко», — сказав прокурор. За словами Олега Махніцького, також установлено коло осіб, котрі допомогли Януковичу втекти з України. Щодо цих осіб розпочато розслідування, але їх іще не допитано.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply